جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم؛
روحانیت پرچمدار عدالتخواهی در جامعه می باشد/ عدالتخواهی از آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب می باشد
رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم گفت: یکی از شعارهای اصلی انقلاب، رهبری، امام، شهدا و مردان بزرگ، برقراری عدالت در جامعه است و از آن جایی که روحانیت نیز پرچمدار عدالتخواهی در جامعه می باشد، بعد از فرمایشات اخیر رهبری اقدام به برگزاری همایش حوزه عدالتخواه کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در خصوص همایش حوزه عدالتخواه اظهار داشت: همایش حوزه عدالتخواه در روز 21 اسفند ماه توسط دفتر اجتماعی سیاسی حوزه های علمیه برگزار می شود.

وی افزود: این همایش پیرو فرمایشات رهبری در دیدار اخیرشان با مردم تبریز می باشد که ایشان در آن دیدار از طرف مسئولین به خاطر بی عدالتی در جامعه از مردم عذارخواهی کردند.

حسینی نژاد ادامه داد: لذا اولین جایی که در کشور انتظار می رود تا به فرمایشات و مطالبات رهبری لبیک بگوید حوزه های علمیه است. به خصوص دفتر سیاسی اجتماعی که درواقع یکی از بخش هایی است که مسئولیت این امور را از طرف شورای عالی بر عهده دارد.

عدالتخواهی از آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب می باشد

وی تصریح کرد: انتظار روحانیت و جامعه مومن هم این است که حوزه های علمیه، انعکاس و عکس العملی نسبت به این فرمایش رهبری داشته باشند. چراکه عدالتخواهی جزء مطالبات مردم و از آرمان های امام خمینی (ره) و انقلاب می باشد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم بیان داشت: به همین خاطر در این همایش، کارشناسان و سخنرانان باید فریاد عدالتخواهی را بر سر کسانی که بین مردم تبعیض قائل می شوند، بزنند و نسبت به ظلم هایی که در جامعه توسط برخی از نااهلان صورت می گیرد معترض باشند.

وی یادآور شد: چراکه از ابتدای انقلاب فریاد عدالتخواهی از حوزه های علمیه بلند بوده و هست و همیشه حوزه و روحانیت با بی عدالتی از سوی هرکسی و با هر لباسی که صورت بگیرد مخالف است.

حسینی نژاد ابراز داشت: همچنین انقلاب، اسلام، قرآن و اهل بیت (ع)، نیز با بی عدالتی کاملا مخالف اند. به طوری که امام حسین (ع) به دلیل اینکه ظلم و بی عدالتی در جامعه وجود نداشته باشد، وارد صحرای کربلا شدند.

روحانیت پرچم دار عدالتخواهی در جامعه می باشد

وی اضافه کرد: از سویی دیگر، در کشوری که این همه شهید داده و جانباز دارد، نباید خدایی ناخواسته ظلم و بی عدالتی نسبت به مردم آن صورت بگیرد و یا اینکه مردم احساس کنند که زمینه بی عدالتی در جامعه وجود دارد.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم عنوان داشت: به خاطر همه این دلایل، حوزه های علمیه این همایش را برگزار کرده و از کارشناسانی همچون آیت الله جنتی که خود از پیشکسوتان عدالتخواهی در جامعه می باشند، دعوت به عمل آورده تا فریاد عدالتخواهی را در کشور به صدا درآورند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همانطور که اشاره کردم، یکی از شعارهای اصلی انقلاب، رهبری، امام، شهدا و مردان بزرگ، برقراری عدالت در جامعه است و از آن جایی که روحانیت نیز پرچمدار عدالتخواهی در جامعه می باشد، بعد از فرمایشات اخیر رهبری اقدام به برگزاری همایش حوزه عدالتخواه کرده است.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .