پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم:
سال گذشته در آیین چهارشنبه سوری 77 نفر مصدوم شدند
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: سال گذشته در آیین چهارشنبه آخر سال متاسفانه 77 نفر مصدوم شدند که 44 نفر آنها به مراکز درمانی منتقل و بستری شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،   دکتر محمد شهیدی با اشاره به در پیش بودن شب چهارشنبه آخر سال گفت: با بهره گیری از تجربه بزرگترهای خانواده و رجوع به سنت های درست گذشته، کودکان را نسبت به خطرات استفاده از وسایل محترقه آتش زا و ترقه آگاه نماییم.

وی اضافه کرد: تجربه نشان داده درجشن هایی که بزرگترها کنار فرزندانشان حضور داشته اند، رفتارهای مخاطره آمیز بسیار کمتر رخ داده و کودکان و نوجوانان آسیب کمتری دیده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: مرکز اورژانس 115 قم همانند هر سال در چهارشنبه آخر سال در آماده باش کامل قرار دارد و تمام نیروهای این مرکز مانند هر سال دوره های بازآموزی در برخورد با مصدومان سوختگی و صدمات ناحیه چشم، سر و صورت را به صورت فشرده گذرانده اند.

دکتر شهیدی ادامه داد: تمام آمبولانس ها، اتوبوس آمبولانس و بالگرد اورژانس 115 آماده پوشش سراسری سطح استان بوده و پیش بینی لازم برای تجهیزات مورد نیاز صورت گرفته است.

وی عنوان داشت: سال گذشته 77 نفر شامل 63 مرد و 14 زن در حوادث چهارشنبه آخر سال استان قم مصدوم شدند که 33 نفر در محل حادثه درمان و 44 نفر نیز به مراکز بیمارستانی منتقل و بستری شدند که عید خود را مجبور بودند در بیمارستان بگذرانند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم با بیان این که شایع ترین نوع آسیب، سوختگی بوده است، افزود: یک مورد قطع انگشت، 15 مورد آسیب به گوش، 21 مورد آسیب به نواحی دیگر صورت گزارش شده است.

دکتر شهیدی اضافه کرد: شایع ترین قسمت آسیب دیده بدن سر و صورت بوده و افراد بین 10 تا 20 سال بیشترین آسیب را دیده بودند.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .