پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
ربیعی: ما برنامه اشتغال فراگیر آوردیم
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، ربیعی وزیر کار در بخش دوم سخنانش در مجلس اظهار داشت: اجرای بیمه روستائیان عشایر مدتی متوقف شد، اما این به خواست من نبود باید تامین منابع شود وگرنه این صندوق هم ورشکست می‌شود. البته من رفتم و تامین منابع کردم و خوشحالم که امروز اعلام کنم با در نظر گرفتن اجرای این قانون از اول خرداد تا پایان اسفند ۱۴ هزار و ۸ حکم بازنشستگی صادر شده و ۱۵ هزار حکم دیگر هم در حال صدور و ۲۰ هزار حکم هم در راه است.

وزیرکار ادامه داد: در خصوص اشتغال هم ابتدا به این نکته توجه کنید. من خودم احساس وظیفه کردم و مسئولیت پذیرفتم، اما از دوستان مجلس سؤال می‌کنم و یادتان می‌اندازم که آقای رجوی شیراز روز رای اعتماد به من گفت: تو که اختیار نداری چرا مسئولیت می‌پذیری حال من مسئولیت پذیرفتم آیا کار بدی کردم؟

وی افزود: با کار‌هایی که کردیم خوشبختانه امروز ۶ برنامه اشتغال را در دولت جلو می‌بریم که یکی از آن‌ها ایجاد اشتغال از طریق رشد اقتصادی است که صنعت و معدن و جهاد کشاورزی و ... در این حوزه کار می‌کنند و سالانه این شغل‌ها ایجاد می‌شود.

ربیعی گفت: خوشحالم که اعلام کنیم در ۹ ماهه اول سال ۶۰۰ هزار دفترچه تامین اجتماعی شغل اولی داشتیم که این طبق برنامه‌ها بوده است.

وزیر کار تصریح کرد: برنامه دوم ما تثبیت اشتغال موجود است که نامه‌ای به آقای جهانگیری فرستادم و به دولت آمد و ستاد استان‌ها زیر نظر صنعت ومعدن تصویب شد که بر اساس گزارش ما بود و تمام استان‌ها را بررسی کردیم و آن ۱۶ هزار و خرده‌ای میلیارد تومان به خاطر این رفت، اما اگر این برنامه نبود حدود ۳۰۰ هزار شغل ریزش کرده بود.

ربیعی خاطرنشان کرد: ما برنامه اشتغال فراگیر و روستایی و حمایتی را آوردیم و در مورد برنامه‌های اشتغالزا از اول معتقد بودیم که پول پاشی حلال اشتغال نیست. اگر هم این وام‌ها را گرفتیم با برنامه جلو می‌رویم. در مورد اشتغال روستایی چه من باشم و چه نباشم ساختاری با حضور ۵۰ کارشناس بین‌المللی ایرانی معتبر تعیین شده و از برج ۳ و ۴ این موضوع اوج خواهد گرفت و به شغل خواهد نشست.

وی با بیان اینکه ما نمی‌خواهیم پول بپاشیم، گفت: برای اولین بار طرحی را اجرا می‌کنیم که به طرح‌های زودبازده گرفتار نشود. ما برنامه مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان را دنبال کردیم و با ساماندهی آن حداقل ۳۰۰ هزار شغل را از این طریق پیش‌بینی می‌کنیم و همه این میزان اشتغال برای بیکاران بوده است.

ربیعی تاکید کرد: از آمار‌ها دفاع می‌کنم، اما به عنوان وزیر نگرانم که این شغل‌ها بعضا با کیفیت نیست و به سمت شغل‌های غیررسمی حرکت کردیم. شغل‌هایی که ساعات کاری کمی دارد، اما در دوران رکود خود این‌ها هم مهم است. آماری که سازمان برنامه ارائه می‌دهد ملموس نیست و آن به خاطر بی‌کیفیتی بعضی از شغل‌ها و انباشت بیکارانی است که ورودی و خروجی‌شان دائم در حال افرایش است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : ربیعی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .