پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
افزایش ارتفاع بنا‌ها در حوالی حرم در مشهد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مسئولان دو مجموعه ستاد بازسازی عتبات عالیات و آستان قدس رضوی امکان ترفیع گنبد حرم مطهر امام رضا (ع) را بررسی کردند.

محمد کاظم ملازم الحسینی مدیر عامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت امام رضا (ع) و هیئت همراه از طرح ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) در کرمان بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید ملازم الحسینی گفت: با توجه به ساخت و ساز‌های اطراف حرم رضوی و افزایش ارتفاع بنا‌ها در حوالی حرم در مشهد، دغدغه دیده نشدن گنبد حرم مطهر امام رضا علیه السلام از فاصله دورتر مطرح است، بنابراین تصمیم گرفتیم در صورت امکان ما نیز در مشهد نسبت به افزایش ارتفاع گنبد امام رضا (ع) اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه متوجه شدیم کار بزرگی توسط ستاد بازسازی عتبات کرمان (ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام در حال انجام است، گفت: به اینجا آمدیم تا از نزدیک کار را ببینیم هر چند که طرح در مراحل پایانی است، اما از لحاظ فنی و اجرایی پیش رفته و کاملا مشهود است.

مدیرعامل سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت امام رضا (ع) گفت: خیلی خوشحال شدیم که توفیق بازدید از طرح ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین علیه السلام نصیبمان شد و به لحاظ مسائل فنی و خلاقیت، مایلیم از تجربیات برادران در این ستاد استفاده کنیم.

ملازم الحسینی ساخت گنبد جدید حرم امام حسین (ع) را کاری منحصر به فرد در جهان تشیع دانست و گفت: متخصصان ستاد بازسازی به دلیل ارادتی که به ائمه معصومین علیهم السلام دارند، به این کار دل سپرده و سعی کرده‌اند همه موارد فنی را مورد نظر قرار دهند تا شرمندۀ ائمه (ع) نباشند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : مسئولان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .