پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
دعوت امام جمعه اسالم از یک خواننده برای حضور در این شهر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، امام جمعه بخش اسالم بااشاره به نامه خود مبنی بردعوت از یک خواننده برای ایجاد فضای شاد، گفت: امروز ایجاد فضای شاد برای مردم نیاز جامعه است.

حجت الاسلام اصغر جدائی با اشاره به اینکه ۱۵ سال پیش کتابی دو جلدی با موضوع «شادی» نگارش کرده است، اظهار کرد: در طول سال‌هایی که دارای مسئولیت بوده به موضوع نشاط و شادی در جامعه نیز توجه خاصی داشته است.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی از مردم ایران به عنوان خشن‌ترین مردمان جهان نامبرده شده و یا از نظر شاد بودن در رتبه‌های انتهایی قرار دارند، افزود: مردم ایران با توجه به دین مبین اسلام که تأکیدات زیادی به شادی و شادمانی داشته و یا به واسطه تمدن و فرهنگ غنی با سابقه و قدمت تاریخی و با انقلابی که در این کشور براساس ارزش‌ها و فرهنگ‌ها بود باید از نظر امید به زندگی، تحول، پیشرفت و شادی در رتبه ممتاز باشند.

امام جمعه اسالم بااشاره به اینکه متاسفانه وجود برخی فکر‌های بسته که تفسیر دیگری از دین ارائه و بی جهت فضا را غم آلود کرده و اجازه نشاط نمی‌دهند، گفت: از سوی دیگر مسئولانی که در این حوزه فعال هستند متصور هستند که بدون گناه ایجاد شادی غیرممکن است و حتما باید کنار شادی آلودگی، هرزگی، لودگی وجود داشته باشد تا ایجاد نشاط شود.

وی با تأکید براینکه باید این باور وجود داشته باشد که انسان‌ها می‌توانند دارای شادی و نشاط بود بدون آنکه به گناه آلوده شوند، تصریح کرد: بندگان خداوند نباید در این دنیا مشغول موضوعاتی شوند که هم از هدف اصلی خلقت بازمانده و هم آخرت را فراموش کنند.

حجت الاسلام جدائی در ادامه با بیان اینکه مواردی به عنوان اصل خلقت وجود دارد که باید رعایت شود، افزود: با وجود همه این موارد اسلام برای سعادت دنیا و آخرت انسان‌ها آمده است.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه در بخش اسالم، ادامه داد: از مدیحه سرایان و مداحان بار‌ها خواسته بودیم که در زمان شادی اهل بیت (ع) شاد و در زمان عزدارای آن نیز حرمت‌ها حفظ شود تا مردم در زمان شادی احساس نشاط درونی داشته باشند.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه در این زمینه موفق نبوده است، گفت: متاسفانه این توان در مداحان این شهر وجود نداشت و نتوانستند این شادی را ایجاد کنند.

وی با اشاره به نامه ارسالی به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان مبنی بر دعوت از یک خواننده برای حضور در این شهر برای جشن ۱۳ رجب میلاد باسعادت حضرت علی (ع)، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با حضور این خواننده بتوانیم برنامه‌ای شاد برای مردم این شهر در آن روز تدارک ببینیم.

حجت اسلام جدائی گفت: همانگونه که در مراسم‌های ازدواج می‌توانیم مراسمی اسلامی برگزار کنیم در بحث اجرای خوانندگی نیز می‌توان با رعایت اصول برنامه‌ای شاد اجرا کرد.

وی با اشاره به اینکه فضای جامعه ما تاحدودی بسته است، افزود: انجام چنین برنامه‌هایی در فضای جامعه با سرعت گسترش می‌یابد درصورتی که اتفاق خاصی نبوده و تنها درخواستی معمولی است.

به گفته این مسئول چنین بازتابی نشان دهنده این بوده که بحث شادی نیز تاحدودی سیاسی شده است که نباید بدین گونه باشد، زیرا مردمان ما باید شاد بوده و عوامل شادی نیز باید در جامعه ایجاد شود.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه گاهی شادی‌ها به این دلیل بودن که انسان به خواسته خود دست یابد، گفت: شادی مبحثی گسترده است که تنها بخش کوچکی از آن با حضور در مجالس شاد فراهم می‌شود که امیدوارم بتوانیم در کشور فضا‌های شاد گسترش داده بدون اینکه غفلت یا گناهی در آن نوع از شادی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : جمعه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .