پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
خدمات هتل‌های عربستان افزایش می‌یابد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، رئیس حج و زیارت از رایزنی‌ها با مقامات سعودی برای پرداخت دیه شهدای منا و مسجدالحرام خبر داد.

حمید محمدی در جلسه فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیه شهدای منا و مسجد الحرام، اظهار کرد: در مذاکراتی که در سال گذشته و امسال با عربستان داشتیم پرداخت دیه شهدای منا و مسجدالحرام مطرح شد و به صورت جدی این موضوع پیگیری می‌شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود چراکه حفظ عزت جمهوری اسلامی ایران و احقاق حقوق خانواده‌های شهدا مسئله بسیار مهمی است.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور، گفت: قیمت حج تمتع در سال ۹۷ تغییری نکرده، اما به علت تفاوت نرخ ارز در سال ۹۷ هزینه این سفر در سال آینده افزایش داشته است که می‌توان این افزایش را در گرانی بلیط هواپیما و ... مشاهده کرد.

رئیس سازمان حج و زیارت افزود: در عربستان به تمام خدمات ۵ درصد مالیات بر ارزش افزوده اضافه شده که در گذشته این مالیات وجود نداشت؛ هزینه‌های کلی کشور عربستان مانند هزینه برق و.. ۳۵۰ درصد افزایش یافته است.

هزینه سفر حج تمتع سال آینده بین ۱۳ تا ۱۸ میلیون

محمدی با اشاره به قیمت حج تمتع در سال آینده توضیح داد: هزینه سفر تا حدودی افزایش یافته و کف قیمت ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سقف آن ۱۸ میلیون و ۵۰۰ شده است.

توافق با بانک ملی درباره سود پول حجاج

وی با بیان اینکه خدماتی که در هتل‌های عربستان در سال آینده ارائه می‌شود افزایش می‌یابد، اظهار کرد: با بانک ملی در خصوص پولی که زائران برای ثبت‌نام سفر حج در سال‌های ۸۴ و ۸۵ و ۸۶ سپرده کرده‌اند توافق شده است تا علاوه بر سود قبلی که حدود ۲ میلیون است ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان نیز به علت سود تجمیع از هزینه حج زائران کاسته شود.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به هزینه عتبات عالیات اظهار کرد: نابسامانی و عدم توجه به قانون باعث شده است برخی افراد هر اقدامی را که تمایل دارند انجام دهند که این موضوع باعث تضییع حقوق زائران و دفاتر زیارتی می‌شود.

محمدی با اشاره به سفر اربعین، افزود: اربعین توسط ستاد مرکزی اربعین که زیر نظر وزرات کشور است برگزار می‌شود؛ سازمان حج جزء ۱۴ سازمان موجود در این ستاد است و تلاش‌های لازم را برای برطرف کردن مشکلات موجود انجام می‌دهد؛ امیدواریم این مشکلات هر چه زودتر رفع شود.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : زیارت
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .