جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷
وزیر کشور اسلواکی مجبور به استعفا شد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به دنبال کشته شدن یک خبرنگار افشا گر در منزلش، وزیر کشور و معاون نخست‌وزیر اسلواکی مجبور به استعفا شدند.

به گزارش دویچه وله، پس از به قتل رسیدن یان کوشیاک خبرنگار ۲۷ ساله اسلواکی و نامزدش در خانه شخصی خود، اکنون رابرت کالیناک، وزیر کشور و معاون نخست وزیر اسلواکی، در پی فشار‌های وارد بر دولت این کشور استعفا کرد.

روبرت کالیناک، وزیر کشور ۴۶ ساله اسلواکی، در براتیسلاوا پایتخت اسلواکی، در ارتباط با استعفایش گقت: «امیدوارم با این اقدام به عادی سازی شرایط در کشور یاری رسانم.»

بزرگ‌ترین تظاهرات ضددولتی در اسلواکی بعد از فروپاشی کمونیسم در سال ۱۹۸۹ میلادی روز جمعه (۱۸ اسفند / ۹ مارس) در براتیسلاوا برگزار شد. بیش از ۳۰ هزار شهروند این کشور در این تظاهرات فراگیر شرکت کردند.

تظاهرکنندگان در این تظاهرات ضددولتی از جمله شعار می‌دادند: «ما خواستار کشوری شایسته هستیم.» آن‌ها خواستار روشنگری در باره ماجرای به قتل رسیدن خبرنگار افشاگر و نامزدش شدند.

خواست استعفای نخست وزیر

یان کوشیاک به موضوعی بسیار حساس پرداخته بود. موضوع تحقیق او تقلبات مالیاتی در ابعادی بزرگ بود. گفته می‌شود او به پرونده متخلفان مالیاتی نزدیک شده بود که با مقامات سیاسی و همچنین سازمان‌های غیرقانونی در اسلواکی ارتباط داشتند.

کوشیاک در مقاله‌ای که پس از مرگش منتشر شد، تحقیقاتش را در باره ارتباط احتمالی حزب حاکم اسلواکی با مافیای ایتالیا منتشر کرد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : خبرنگار
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .