دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
فرماندار قم در گفتگو با قم فردا:
حمایت از کالای ایرانی نتیجه گذر از بحران بیکاری و توسعه تولید ملی است/خرید کالای ایرانی تکمیل کننده اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور است
فرماندار قم با اشاره به اینکه خرید کالای ایرانی تکمیل کننده اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور است، گفت: حمایت از کالای ایرانی نتیجه گذر از بحران بیکاری و توسعه تولید ملی است.

 رضا سیار امروز در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به شعار سال 97با عنوان حمایت از کالای ایرانی، اظهار داشت: امیدواریم با این شعار در حوزه اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال اتفاقی بیفتد.

وی ادامه داد:حمایت از کالای ایرانی نتیجه گذر از بحران بیکاری و توسعه تولید ملی می باشد و اگر برای کالای ایرانی بازار مصرف و سپس صادرات را برنامه ریزی کنیم سرمایه گذاری در کشور افزایش خواهد یافت.

فرماندار قم با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد کشور و آرمان امام و اهداف انقلاب، حمایت از مصرف کالای ایرانی است، افزود:همه این مسائل در گرو خرید تولیدات و محصولات ایرانی می باشد البته این مسئله نیاز به فرهنگ سازی برای مردم در میل برای خرید کالای ایرانی نیاز دارد تا آن پیشرفت برای کشور محقق شود.

وی اضافه کرد: مردم به دلیل کیفیت کالای خارجی برای خرید آن اقدم می کنند ، تولید کننده کالای ایرانی باید در روند تولید و نیازهای جامعه با مصرف کننده همراه باشد و همراهی تولید کننده و مصرف کننده منوط به شرایطی است.

سیار با اشاره به اینکه در هر کجا کیفیت کالای ایرانی بهتر بود مردم کالای ایرانی خریداری کردند، ابراز داشت: تولید کننده باید کالای باب میل و ذائقه و پسند مصرف کننده را تولید کند تا بهانه ای برای خرید کالای خارجی در کیفیت وجود نداشته باشد.

وی عنوان داشت: دستگاه های دولتی در تحقق فرمایش رهبری و در کمک به تولیدکنندگان می توانند زمینه تولید کالای ایرانی را فراهم کنند و در افزایش کیفیت، استاندارد، بسته بندی و قیمت مناسب کالای ایرانی وارد میدان شوند.

فرماندار قم با اشاره به استقبال مردم از کالای ایرانی  قابل رقابت با محصول خارجی ، گفت: یک سری از مشوقات صادراتی از سوی مسئولان و مدیران می تواند در توسعه صادرات کالای ایرانی که کیفیت لازم را نیز دارند اهمیت داشته باشد.

وی ادامه داد: بازار صادرات از نظر فرهنگی و روانی  برای هم وطنان  یک امتیاز به شمار می رود و وقتی مردم با افتخار کالای ایرانی را در صدر می بینند که در جهان این کالاها را خریداری می کنند آن ها نیز تشویق به خرید آن می کنند.

سیار با اشاره به اینکه مسئولین باید سازوکار صادرات کالای ایرانی را آماده کنند، گفت: ما باید از نظر فرهنگی به این اعتقاد برسیم که کالای خارجی نخریم و بدانیم که کالای ایرانی می تواند کیفیت برتر باشد  و این یک باور است و از نظر فرهنگی می تواند تحقق یابد تنها تعصب و اعتقاد می‌خواهد.

وی اضافه کرد: تولید کنندگان هم باید بدانند وقتی کالای ایرانی به خارجی ترجیح داده خواهد شد که کیفیت کالای ایرانی را بالا ببرند و قیمت را کاهش دهند.

فرماندار قم با اشاره به تحریم های دشمن بعد از انقلاب، خاطرنشان کرد: باید با هماهنگی و همگرایی میان تولید کننده و مصرف کننده موجب پایداری تولید و حفظ استقلال شویم چرا که بزرگترین حربه دشمنان تحریم بود تا استقلال ما را تحت شعاع خود قرار دهند.

وی افزود:حمایت از مصرف کالای ایرانی نباید به فراموشی سپرده شود و تولید کننده با دو مولفه ارتقای کیفیت و کاهش قیمت باید برای تحقق این فرصت تلاش کند ، اتکاء به بازار داخلی و جلوگیری از نگاه به بازار خارجی ما را به توسعه می رساند.

سیار در ادامه با اشاره به اینکه مردم باید شخصیت را تولید و مصرف کالای داخلی بدانند، گفت: این امر به فرهنگ سازی نیاز دارد و کاملا دو سویه است بدون اراده تولید کننده نمی توان به این هدف برسیم وقتی کالای بی کیفیت تولید شود مردم کالای خارجی را ترجیح می دهند.

وی افزود: اگر خرید کالای ایرانی تحقق یابد سالی متفاوت تر خواهیم داشت و می تواند تکمیل کننده موضوع اقتصاد مقاومتی و استقلال کشور و مبارزه با استکبار جهانی باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها : فرماندار قم
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .