دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
حمایت قاطع علما و مراجع از مدیریت شهری قم
مراجع عظام تقلید با اشاره به اهمیت مدیریت شهری در رضایت عمومی و رفاه مردم; مدیریت فعلی شهر را خوب و مسنجم توصیف کردند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در آغازین روزهای سال جدید سقائیان نژاد شهردار قم با حضور در بیوت مراجع و علما ضمن دیدار با ایشان گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در شهرداری قم را ارائه کرد.

تیم موفقی مدیریت شهر قم را بر عهده دارد

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار شهردار و مدیران شهری قم، با بیان اینکه شهر قم با دیگر شهرهای کشور متفاوت است گفت: شهر قم متعلق به جهان اسلام و تشیع و ماوراء کشور است؛ آبروی قم آبروی شیعه است و مشکلات آن نیز مشکلات عالم تشیع است؛ علاوه بر ظرفیت حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و حوزه علمیه، قم خاستگاه انقلاب است و هرچه خدمت به این شهر شود به جا است.

وی با تاکید بر اینکه دولتمردان باید موقعیت قم را با توجه به ظرفیت‌های آن شناخته و متناسب با آن رفتار کنند اظهار کرد: مشکلاتی که در روند کار شهرداری وجود دارد باید با نمایندگان مردم در مجلس مطرح شود و باقی شهرداری‌هایی که دچار این مشکلات هستند نیز مطالب را مطرح کنند تا بالاخره دستتان به جایی برسد.

وی گفت: مدیران قم می‌توانند رساتر از شهرهای دیگر مشکلات را فریاد کنند و نباید از پیگیری رفع مشکلات مایوس شد؛ به هر اندازه‌ای پیگیری‌ رفع مشکلات به نتیجه برسد به جا است.

آیت‌الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه مدیریت شهری کارهای بسیار خوبی در شهر قم انجام داده است گفت: برنامه‌هایی که در آینده دارید بسیار بهتر از گذشته است اما باید دقت کنید که ظرفیت‌های قم به خوبی به کار گرفته شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی تیم فعلی مدیریت شهری قم را موفق خواند و گفت: امیدواریم در سال 97 شاهد توفیقات بیشتری در عرصه خدمت به مردم در شهرداری باشیم.

قم باید الگویی برای دیگر شهرهای کشور باشد

 آیت الله لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز  در دیدار شهردار و مدیران شهری قم، با تاکید بر اینکه شهر قم حرم اهل بیت(ع) است اظهار داشت: اقداماتی که در این شهر انجام می‌شود باید خاص این شهر و موجب عزت و عظمت بیشتر این خطه باشد.

 وی افزود: کسانی که در شهر قم خدمت می‌کنند خدمتشان ثواب است و اجر در محضر خداوند دارند چرا که فعالیت آنها موجب عظمت دین و اسلام می‌شود.

 این مرجع تقلید با اشاره به مقام والای حضرت معصومه(س) و امامزادگان مدفون در این شهر گفت: این جایگاه والای شهر قم اسباب افتخار است و اگر کسی می‌خواهد تاریخ قم را بخواند بسیار مفصل است چراکه شخصیت‌های برجسته و ارزشمندی در این خطه زندگی می‌کرده‌اند.

 وی با تاکید بر اینکه خدمت در شهر قم مشمول اجر الهی می‌شود اذعان کرد: قم جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد و توجهات ائمه معصومین(ع) بر این شهر وجود دارد.

 این مرجع تقلید با بیان اینکه قم باید الگویی برای دیگر شهرهای کشور باشد گفت: شهرداری در این زمینه باید حرکت کرده و باید مسیری که آغاز کرده و توفیقاتی داشته با قدرت ادامه دهد.

تیم مدیریت شهری در قم موفق است

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدجواد شهرستانی در دیدار شهردار و مدیران شهری قم، با تاکید بر اینکه تیم مدیریت شهری در قم تیمی موفق است اظهار کرد: با این وجود نیازمند شکل گیری شرایطی برای مدیریت واحد و تصمیم‌گیر نهایی هستیم.

 وی با تاکید بر اینکه در شهر باید یک نفر تصمیم‌گیرنده نهایی باشد تصریح کرد: بالاخره شهرداری در حال خدمت‌رسانی به مردم است و اگرچه برخی دستگاه‌ها همکاری نمی‌کنند در شهر باید یک نفر در صدر تصمیم‌گیرنده نهایی باشد و هماهنگی بیشتر در این زمینه برقرار کند.

 تخصیص 300 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای قطار شهری قم


  سقائیان‌نژاد نیز در این دیدارها  با بیان اینکه شهرداری برای سال 96 بودجه 2 هزار و200 میلیارد تومانی داشت اظهار داشت: در مقایسه با سال‌های قبل تقریبا افزایش دو تا سه برابری بودجه را تجربه کردیم و خوشبختانه سهم زیادی از آن محقق شد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها خاکریزی در نظام هستند گفت: در شهرها جز شهرداری کسی کار عمرانی انجام نمی‌دهد و زیرساخت‌هایی که باید توسط شهرداری‌ها ایجاد می‌شد درحالی که دولت قبل از آن سودش را برده بود ارزش‌ افزوده‌اش به جیب شهرداری‌ها برای ایجاد خدمات نرفت.

سقائیان‌نژاد با تاکید بر اینکه شهرداری‌ اکثر پروژه‌هایی که در اختیار داشته به اتمام رسانده است افزود: برای نخستین بار در شهر قم بیش از 300 هزار تن توزیع آسفالت داشتیم که تنها تهران حدود 305 هزار تن توزیع آسفالت داشته در حالی که بودجه شهرداری تهران بیش از 18 هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به توسعه چشمگیر سرانه‌های فضای سبز در شهر قم اظهار کرد: در حوزه مدیریت پسماند شاهدیم که روزانه بیش از 700 تن تولید زباله داریم که 200 تن آن قابل بازیافت است و طی سال گذشته میزان تفکیک از مبدا را از یک تن به بیش از 70 تن رسانده‌ایم.

شهردار قم گفت: قرار است امسال فاز اول قطار شهری را به طول 5.2 کیلومتر به بهره‌برداری برسانیم که نیازمند 600 میلیارد تومان بودجه است و قلعه کامکار را به میدان مطهری متصل می‌کند.

سقائیان‌نژاد بیان کرد: همچنین 200 میلیارد تومان نیز از محل منابع دولتی و شهرداری تامین خواهد داشت و 500 میلیارد تامین می‌شود که می‌توانیم با آن پروژه را تکمیل کنیم.

شهردار قم اجرای پروژه اتصال بلوار سمیه به خیابان آذر را مورد توجه قرار داد و افزود: تملک فضای سبز اطراف مسجد چهارمردان، اجرای ایستگاه‌های مترو، توسعه سیستم های حمل و نقل هوشمند، تکمیل رمپ‌های پارکینگ زائر، تکمیل تقاطع 9 دی، احداث تقاطع بلوار فردوسی و بلوار پیامبر اعظم، تقاطع غیرهمسطح بلوار کیوانفر و خیابان امام خمینی(ره)،توسعه ناوگان اتوبوس شهری، بازسازی اتوبوس‌های شهری، اصلاح و بهسازی ورودی‌های شهر از جمله پروژه‌های شهر در سال 97 است.

انتهای پیام/

برچسب ها : شهرداری
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .