دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
امامزاده شاه سید علی(ع) نواده‌ای از قمر بنی هاشم(ع) در قم
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،حجت الاسلام مطلبی در رابطه با این بقعه متبرکه عنوان کرد: حضرت سید علی(ع) از نوادگان حضرت عباس(ع) است که با چند واسطه به وجود نازنین قمر بنی هاشم (ع) میرسد، ایشان در سال ۲۶۴ از دنیا رفته اند و نقل شده است که ۱۹ فرزند داشتند و یکی از آنها به نام "عبیدالله" شخص شجاع و از علماء بزرگ بوده و در مورد ایشان این جمله وجود دارد که "کان من العلماء آل علی(ع)" و کتابی هم از وی به یادگار مانده به نام کتاب جعفریه که درباره فقه اهل بیت (ع) است و در مورد او و کراماتش نقل های بسیاری از مردم و خدام این امامزاده وجود دارد که سینه به سینه روایت می‌شود؛ مقبره "عبیدالله" در مصر است.


مطلبی در رابطه با امامزاده سید علی(ع) ادامه داد: مردم قم اردات ویژه‌ای به این امامزاده دارند و طبق فرموده آیت الله مرعشی حضرت سید علی(ع)، ابوالفضل قمی‌ها است؛ در لحظه تحویل سال جمعیت زیادی به این امامزاده می آیند و دوست دارند سال جدید را در کنار این امامزاده شروع کنند و معتقدند اگر در سال جدید در این مکان نورانی باشند معنویت و نورانیت به تمام روزهای سال تسری پیدا می‌کند و سال خوبی خواهند داشت.

وی افزود: این بقعه متبرکه طی سالیان متمادی تغییرات زیادی پیدا کرده و در گذشته وسعت کنونی را نداشته اما مرمت و کاشی کاری و بازسازی اصلی آن در سال ۱۳۴۲ انجام گرفته و در سال‌های اخیر گسترده تر شده است.

مطلبی همچنین در خصوص اجرای طرح آرامش بهاری در این بقعه بیان کرد: غرفه مشاوره و کودک و نوجوان از طرف سازمان اوقاف و امور خیریه در ایام نوروز در این امامزاده برپا شده و اجرا کننده طرح آرامش بهاری است؛ صبح ها در زمینه احکام و مشاوره فعالیت دارد و عصر ها مخصوص کودکان بوده و کودکان در این غرفه فعالیت‌هایی مانند نقاشی، قرآن خوانی و ... انجام می دهند.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .