دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
تأکید بر حل مشکل سپرده‌گذاران مؤسسات مالی و برخورد با مسببین مشکلات آنها
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمد خدابخشی در نطق میان دستور خود در نشست علنی مجلس (یکشنبه 19 فروردین 97) گفت: از آنجایی که در توسعه مبتنی بر دانایی محور توسعه انسان است تغییر نگرش دولتمردان و آموزش و پرورش به عنوان مهمترین متولی توسعه انسانی و رسیدن به این باور که آموزش و پرورش نهادی مصرف کننده نیست بلکه اسالسی‌ترین مرکز تولید در کشور است بسیار ضروری است. 

وی ادامه داد: همچنین لازم است پرداخت مطالبات فرهنگیان جزء وظایف دولت است و رسانه‌ای کردن گاه و بی‌گاه آن به نوعی منت نهادن بر سر این قشر فرهیخته است.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بازنشستگان اظهارداشت: بازنشستگان با داشتن مشکلاتی همچون دریافتی بسیار کم، داشتن بیمه درمانی نامناسب و غالباً داشتن فرزندان بیکار جزء آسیب‌پذیرترین افراد جامعه هستند که باید متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین در مورد آنها به شکل مطلوب اجرا شود.

خدابخشی خاطرنشان کرد: برای حمایت از تولید و کالای ایرانی همه مسئولیت دارند از سیاست‌گذاران تا سرمایه‌گذاران و تا مردم. از قوای سه‌گانه و نهادهای عمومی انتظار می‌رود زمینه‌های اصلی تولید و سرمایه‌گذاری یعنی امنیت اقتصادی، ثبات اقتصاد کلان و شفافیت و رفع تبعیض را فراهم کنند. سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی با تحول در نظام مدیریتی و ارتقاء بهره‌وری تولید با کیفیت و رقابت‌پذیر ارائه دهند و مردم نسبت به کالای ایرانی که محصول تلاش فرزندان آنان است تعصب بیشتری داشته باشند.

وی افزود: در حوزه مؤسسات مالی ضرورت آسیب‌شناسی و تقویت نظارت بر سیستم بانکی و همچنین حل مشکل سپرده گذاران به طور منصفانه و برخورد با مسببین باید مد نظر قرار گیرد. 

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: صاحبنظران و دلسوزان کشور می‌دانند که ریشه اصلی مشکلات کشور ضعف در نظام برنامه‌ریزی سیستمی و جامع‌نگر است که نتیجه آن اجرای سیاست‌های تک‌بُعدی بدون در نظر گرفتن آثار و تبعات آن در ابعاد دیگر بوده است. وضعیت فعلی محیط زیست، منابع آبی، محیط فرهنگی و اجتماعی کشور همه و همه محصول این نوع نگاه غیرسیستمی و برنامه‌ریزی در کشور است که در آن برای تحقق برخی اهداف کوتاه مدت تبعات کلی و بلندمدت نادیده گرفته می‌شود.

خدابخشی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در بخش‌های مختلف همچون آب، راه، بیکاری و غیره از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

 

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
سپرده گذار کاسپین
۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
0
0
اگر قرار باشد که مسببین مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی را بگیرنداولین نفر شخص اقای سیف است که حتی در مورد موسسه مجازی که خودش مجوز و ترازنامه ان را امضا کرده بود حاضر به قبول مسئولیت نشد و با کمک تهدید رسانه ها به عدم افشای حقایق و دروغهای خود و دیگر مسئولین کاملا جریان حق خواهی مردم را وارونه نشان داد.