دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
رئیس حوزه هنری استان قم:
تشدید شکاف نسلی از آسیب های هنر قم است/تربیت نسل جدید هنرمندان جز اولویت های حوزه هنری می باشد
رئیس حوزه هنری استان قم بااشاره به اینکه تربیت نسل جدید هنرمندان از اقدامات و اولویت های جدی حوزه هنری است، گفت: تشدید شکاف نسلی از آسیب های هنر قم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  مجدالدین معلمی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه سالروز شهادت شهید آوینی، اظهار داشت: شهید آوینی در عرصه هنر جزء افرادی بود که به تولید هنرانقلابی پرداخت.

وی ادامه داد: شهید آوینی  جز پیشگامان نظریه و تولید بودکه امروز مستندات تولیدی این شهید در بحث دفاع مقدس در دانشگاه ها تدریس می شود.

رئیس حوزه هنری استان قم با اشاره به اینکه باید قدردان گذشتگان باشیم که هنر را در قم زنده نگهداشته اند، گفت: استان قم در عرصه هنر 4شهید در ایام دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرده است.

وی عنوان داشت:شهید ملک لو از شهدای هنرمندی است که در ایام دفاع مقدس روزها به مبارزه می پرداخت و شب ها در صحنه تئاتر حاضر میشد و شهید احمدی مقدم از دیگر شهدای هنرمند است که کار موسیقی انجام می داد.

معلمی اضافه کرد: شهید رضا منتظری و شهید بدافشان از دیگر شهدای هنرمند استان قم می باشد؛ استان قم در بحث هنر همیشه در کشور افتخار آفرین بوده است.

وی با اشاره به اینکه قم در هر جایگاه عرصه هنر درخشان می باشد، گفت: استان قم در رشته گرافیک در سطح بین الملل و در بحث شعر و داستان در کشور در حال درخشش می باشد.

رئیس حوزه هنری استان قم با اشاره به تئاتر در قم ، ابراز داشت:تئاتر از قدیم الایام در قم وجود داشته است و از طرفی هم تئاتر آئینی از قم شکل گرفت و در کشور رونق پیدا کرد.

وی افزود: استان قم در حوزه فیلم هنوز به آن جایگاه ملی خود نرسید است که باید بسیار تلاش کنیم.

معلمی با اشاره به آسیب های حوزه هنر قم خاطرنشان کرد: مشکل عمده ای که در استان قم وجود دارد و باعث نگرانی شده است وجود شکاف نسلی است، باید برای تربیت نسل جدید تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی عنوان داشت:کوچ گرایی و نبود زیرساخت هنر قم از دیگر آسیب های استان قم می باشد البته بازگشایی تالار مرکزی شهر خبر خوبی بود .

رئیس حوزه هنری استان قم با اشاره به عدم اهتمام برای فعالیت های فرهنگی در فضای فرهنگی باعث نگرانی است، افزود: در تمام نقاط محروم قم که آسیب های اجتماعی وجود دارد ما فضا برای انجام کار فرهنگی داریم اما این فضا به دلایلی در اختیار ما نیست.

وی اضافه کرد: سیاست اصلی حوزه هنری تولید و آموزش می باشد و ما کاری به نظارت و مجوز و غیره نداریم و همچنین تولید و آموزش کاری است زمانبر که نیازمند سرمایه گذار می باشد.

معلمی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم نسل جدیدی از هنرمندان متعهد به انقلاب و مردم را گام به گام تربیت کنیم تا اصول حرفه ای شوند.

انتهای پیام/

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .