يكشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
موثرترین درمان آلرژی چیست؟
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، بهترین راه تشخیص آلرژی، معاینه فیزیکی و شرح حال مناسب از بیمار است تا پزشک بتواند آن را از دیگر بیماری‌های ویروسی تشخیص دهد، علاوه بر آن تست‌های تشخیص آلرژی هم در این زمینه وجود دارد.

دوره آلرژی تا وقتی فرد در برابر عامل محرک مانند حیوان خانگی یا نوعی گیاه خاص قرار داشته باشد، ادامه دارد. بهترین روش برای رفع آلرژی حذف عامل یا ماده غذایی محرک، تغییر محیط فیزیکی، شرایط آب و هوایی که فرد به آن حساسیت دارد، است.

بعلاوه مصرف آ‌نتی‌هیستامین‌ها و دارو‌های ضدالتهاب که به صورت اسپری‌های بینی و دهان در بازار وجود دارد، موجب کنترل علائم آلرژی شده و از پیشرفت بیماری به صورت موقتی جلوگیری می‌کند. افراد مبتلا به آلرژی باید مداوم تحت‌نظر پزشک از روش ایمونوتراپی و واکسن‌های آلرژی که به صورت تزریقی و خوراکی است، استفاده کنند تا سیستم ایمنی بدن به مرور زمان پاسخ‌های نابجای خود را حذف کند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : آلرژی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
شبکه جامع آلرژی
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۶:۵۴
1
0
با تشکر از سایت وزین و مطالب ارزشمند آن با احترام به عرض می رساند برای اولین بار در ایران شبکه جامع آلرژی زیر نظر اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور در زمینه اطلاع رسانی به زبان ساده در حوزه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های آلرژیک مشغول فعالیت می باشد و عموم مردم می توانند از معتبرترین و کاربردی ترین راهکارهای پیشگیری و درمان بیماری های آلرژیک آگاهی یابند و پرسش های خود را در این زمینه مطرح سازند