باید شرایط ورود بخش خصوصی به معقوله فرهنگ هنر فراهم شود
چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
کاگردان و بازیگر نمایش تئاتر:
باید شرایط ورود بخش خصوصی به معقوله فرهنگ هنر فراهم شود
کاگردان و بازیگر نمایش "تمام من، همه ی عدو" بااشاره به اینکه این نمایش از بیست و هفتم اردیبهشت ماه لغایت بیست و هفتم خردادماه به مدت یک ماه به روی صحنه می رود، گفت: باید شرایط ورود بخش خصوصی به معقوله فرهنگ هنر فراهم شود.

 مهدی ملاک ، کاگردان و بازیگر نمایش "تمام من، همه ی عدو" در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به این که تهیه کننده این نمایش علیرضا آغاز ، مدیر سینما ونوس و نویسنده آن نیز مرتضی شاه کرم است، اظهار کرد: "تمام من ، همه عدو" با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از بیست و هفتم اردیبهشت ماه لغایت بیست و هفتم خردادماه به مدت یک ماه به روی صحنه می رود.

وی با بیان این که علاوه بر خودش، دیگر بازیگر این نمایش مهدی رکنی است، گفت: این نمایش به همت گروه تئاتر امروز و به مناسبت سوم خرداد ، سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان و در ایام ماه مبارک رمضان به روی صحنه می رود و موضوع آن درباره دو نفر است که در عین زندگی با هم ، دشمن یکدیگر هستند و در این اثر به مقوله جنگ و بازتاب های منفی آن پرداخته می شود.

باید حماسه و رشادت های دفاع مقدس را از هر طریقی به نسل امروز منتقل کنیم

ملاک با اشاره به این که ما نباید بگذاریم دفاع مقدس و حماسه قهرمانان آن در روزمرگی های زندگی به فراموشی سپرده شود، افزود: من خودم بچه خرمشهر هستم و در زمان آغاز جنگ نیز نوزاد بودم اما به شدت معتقدم این رسالت ماست که به عنوان هنرمند چه از طریق تئاتر یا سینما، چه شعر و گرافیک و نقاشی و غیره ، رشادت های رزمندگان و شهدا در دوران دفاع مقدس را به همگان به خصوص نسل جدید یادآوری کنیم.

وی با بیان این که مدت این نمایش حدود یک ساعت است و چند روز پیش نیز مراسم رونمایی از پوستر آن برگزار شد، ابراز کرد: البته متولیان فرهنگ و هنر شهر همچون اداره ارشاد و شهرداری نیز تا حدودی از این کار حمایت کردند اما حقیقتاً باید از حمایت های جدی و ارزشمند تهیه کننده اثر جناب آقای آغاز که خود از مدیران مجموعه های فرهنگی و هنری قم است تشکر و قدردانی کنم که با وجود مشکلات ، با جان و دل پای این کار ایستادند.

باید شرایط ورود بخش خصوصی به معقوله فرهنگ هنر فراهم شود

کارگردان نمایش "تمام من، همه ی عدو" همچنین گفت: ما باید شرایطی را فراهم کنیم که بخش خصوصی با قدرت وارد مقوله فرهنگ و هنر شده و این روند به گونه ای طی شود که این مساله به درآمدزایی نیز بینجامد تا به این وسیله هنرمندان عرصه نمایش نیز بتوانند از این محل ارتزاق کنند و شرایط زندگی شان مساعدتر شود.

انتهای پیام/

برچسب ها : تئاتر , نمایش
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .