چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
حمایت از کالای ایرانی امری راهبردی و پر اهمیت است
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، 

نخستین نشست «هم اندیشی ارائه راهکار‌ها برای حمایت از کالای ایرانی» به همت سازمان صدا و سیما در مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما برگزار شد.

در این همایش راهکار‌هایی برای حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی ارائه و بر سر این راهکار‌ها بحث و تبادل نظر شد. در این مراسم عبدالعلی علی عسکری رئیس رسانه ملی، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، علی ربیعی وزیر کار و رفاه اجتماعی، مرتضی میرباقری معاونت سیما، حمید شاه‌آبادی معاونت صدا، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و ... حضور داشتند.

رئيس رسانه ملی: باید راهبرد توسعه صادرات با تکیه بر توان داخلی رقم بخورد

دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی در این مراسم با تاکید بر اهمیت حمایت از کالای ایرانی گفت: سال 97 ، سال حمایت از کالای ایرانی نام نهاده شد. باید حمایت از کالای ایرانی را موضوعی راهبردی و با اهمیت تلقی کنیم؛ چرا که تولیدات هر کشور ثمره و حاصل زحمات و تلاش‌های علمی، فنی، زیبایی‌شناختی و مهارت‌های یک ملت است. باید ملت ایران با تکیه بر انسان‌های دانشمند و شرکت‌های دانش‌بنیان بتواند کالای خود را در تراز جهانی تولید کند.

وی با بيان اينكه در سال حمایت از کالای ایرانی باید راهبرد توسعه صادرات با تکیه بر توان داخلی رقم بخورد، گفت: امروز باید راهبرد کشور به جایگزینی صادرات به جای واردات بی‌رویه تبدیل شود تا بتوانیم با حمایت از کالای ایرانی و رشد آن، افزایش سهم بازار داخلی از کالا‌های ملی و توسعه اشتغال‌زایی را رقم بزنیم.

دکتر علی عسکری به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه جلوگیری از واردات بی‌رویه کالا‌های مصرفی به کشور و جایگزینی آن با واردات کالا‌های سرمایه‌ای برای خلق ثروت اشاره کرد و افزود: ایران کشور نفت‌خیزی است و درآمد‌های حاصل از فروش نفت، ارز فراوانی عاید کشور کرد که اکثراً به صورت کالای مصرفی وارد شد و این موضوع آسیب جدی به صنایع داخلی کشور زد.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه امروزه در پارادوکس نفت، اشتغال و تولید ملی قرار داریم، تصریح کرد: بهتر است درآمد‌های ارزی در قالب دانش و خطوط تولید جهانی و به‌روز وارد کشور شود تا بر همین اساس شاهد خلق ثروت در کشور باشیم.

دکتر عل‍ی عسکری با اشاره به حمایت از صنعت گردشگری به‌ویژه گردشگری سلامت در کشور، خاطرنشان کرد: گردشگری ارزآور به رشد ملّی و اشتغال‌زایی در کشور کمک شایانی می‌کند.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه با تکیه بر توان هسته‌ای، نانو تکنولوژی و صنایع پیشرفته در کشور می‌توانیم قدرتمندانه از کالای ایرانی و اقتصاد داخلی حمایت کنیم، تأکید کرد: تحریم‌های آمریکا بی‌اثر است و بر اراده ملت ایران تأثیری نخواهند گذاشت و ملّتی که دارای استعداد‌ها و توانمندی‌های فوق‌العاده است، تحت تأثیر تحریم‌های ظالمانه قرار نمی‌گیرد.

دکتر علی عسکری در ادامه این نشست با تأکید بر اینکه با راهبرد حمایت از کالای ایرانی تحریم‌ها به فرصت تبدیل خواهند شد، تصریح کرد: راهبرد حمایت از کالای ایرانی در افزایش تولید کالا و خدمات ایرانی مؤثر است و گام مهمی برای تحقق اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌رود.

رئیس رسانه ملی با بیان اینکه صداوسیما، رسانه‌ای توسعه‌محور است، گفت: سازمان صداوسیما در مسیر حمایت از کالای ایرانی، در خدمت دولت، مجلس، قوه قضائیه و تولیدکنندگان داخلی خواهد بود و به همه نهاد‌ها کمک می‌کند تا در مسیر حمایت از کالای ایرانی به موفقیت برسند.

در ادامه پس از صحبت های رئیس سازمان صدا و سیما، مدیران خرد و کلان شرکت های خصوصی و دولتی گزارشی را از تولیدات و فعالیت های خود ارائه دادند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : کالای ایرانی ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .