سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
فرارهای مالیاتی از دل اقتصادهای زیرزمینی بیرون می‌آید
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، محمد قاسم پناهی قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا صورت مشخصی از میزان پرداختی‌ بخش‌های شفاف و غیرشفاف مالیات‌ها وجود دارد؟ اظهار کرد: اعلام چنین آماری در گروی تحقیق و دستاوردهای مراکز پژوهشی است چرا که با بیان مقدار اقتصاد زیرزمینی در کشور می‌توان میزان فرارهای مالیاتی را تخمین زد.

پناهی بیان کرد: مطابق پژوهش‌های اخیر حدود 20 درصد از اقتصاد کشور زیرزمینی تخمین زده شده است که این مقدار در نهایت منجر به فرار مالیاتی،‌ ناکارآمدی قوانین و غیره می‌شود.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: با همبستگی دستگاه‌های اجرایی می‌توان شفافیت اقتصادی را در تمام بخش‌های اقتصاد جامعه به وجود آورد و به این طریق نظم و انضباط مالی در تمام امور حاکم می‌شود و فساد مالی دیگر رخ نمی‌دهد.

وی بیان کرد: به هر میزان که نظم مالیاتی در کشور وجود داشته باشد، کارایی نظام مالیاتی بیشتر می‌شود چرا که به اصطلاح حساب و کتاب تمام امور مشخص است.

پناهی افزود: وجود نظم و انضباط‌ مالی می‌تواند عدالت اقتصادی و شفافیت مالی را رقم زند.

قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور در پایان گفت:‌ نظام مالیاتی کشور باید با ایجاد شفافیت، نظم و انضباط و الگوبرداری از کشورهای توسعه‌یافته بتواند شیوه مناسبی برای برخورد با مودیان متخلف انتخاب کند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها : فرار مالیاتی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .