چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم :
حضور روحانیون در بقاع متبرکه چشمگیر است / اجرای برنامه های مختلف با محوریت روحانیون در امامزادگان استان
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: حضور روحانیون در بقاع متبرکه چشمگیر است و برنامه های مختلفی در طول سال با محوریت روحانیون در امامزادگان استان انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام یوسف احمدی با بیان این که در بحث ائمه جماعات بقاع متبرکه ارتباط خوبی با ائمه جماعات و حوزه های علمیه داریم، اظهار داشت: هم اکنون 22 نفر روحانی در بقاع متبرکه استان قم مستقر هستند به طوری که  تمام امامزادگان شاخص  و حتی غیر شاخص دارای امام جماعت هستند .

وی ادامه داد: علاوه بر این استان قم به عنوان استان پایلوت، طرح هیئت طراز اسلامی را با محوریت روحانیون با موفقیت اجرا کرد.

احمدی افزود: در این طرح نوجوانان و جوانان جذب شده و بحث های بصیرتی و استکبارستیزی در این طرح عملیاتی می شود و هم اکنون نیز دستورالعمل کشوری این طرح ابلاغ شده است.

وی به سایر اقدامات صورت گرفته از سوی اوقاف استان قم اشاره کرد و بیان داشت:  6 نفر از روحانیون با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا دعوت شده اند و در کارگروه مشاوره مشغول به خدمت هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم ادامه داد: این روحانیون در 6 امامزاده مشاوره رایگان به مردم می دهند، که با استقبال مردم روبرو شده است.

وی خاطر نشان کرد: همه این فعالیت ها توسط روحانیون در حال انجام است و الحمدالله طبق آمار رسمی و ارزیابی سالیانه ای که صورت گرفته است کارهای فرهنگی ، مشاوره ای و اجتماعی که در این چند سال صورت گرفته است در طول تاریخ کم نظیر بوده است.

احمدی خاطر نشان کرد: درکنار این موضوعات به بحث عمرانی بقاع نیز رسیدگی شده و هم اکنون 80 طرح عمرانی در بقاع متبرکه در حال انجام است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر بسیاری از روحانیون و بزرگان حوزه در هیات امنای بقاع متبرکه حضور دارند که خود بسیار ارزشمند است به عنوان مثال حجت الاسلام و المسلمین مومنی عضو هیئت امنای امامزاده علی ابن جعفر (ع) هستند.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم تصریح کرد: کارگروه های قوی تشکیل شده است که برنامه های اجتماعی و فرهنگی بقاع را پیگیری می کنند و گزارش این کارگروه ها هر چند وقت یکبار هم در دیدار با مراجع و بزرگان ارائه شده است.

وی خاطر نشان کرد: در طی سال های اخیر در حوزه علمیه کمیسیون وقف را تشکیل داده ایم و این به برکت حضور چشمگیر روحانیون در بقاع متبرکه استان قم بوده است.

احمدی با انتقاد از برخی از اظهارنظرهای غلط و اشتباه در برخی رسانه ها بیان داشت: برخی افراد در حالی به انعکاس آمار اشتباه و غیر واقعی از برنامه های اوقاف می پردازند که از معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان هیچ استعلام و پرسشی در این باره نکرده اند که جای سوال دارد.

وی بیان داشت: معاونت فرهنگی اجتماعی همواره پاسخگویی دغدغه ها و سوالات می باشد تا انشالله آمار واقعی و درست در رسانه ها و جراید انعکاس یابد.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : بقاع متبرکه
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .