چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وحدت و انسجام ضامن پیروزی مسلمانان بر توطئه‌های دشمنان است
مرجع تقلید شیعیان گفت: دولت‌های اسلامی باید به اتحاد و انسجام فراتر از یک شعار نگاه کرده و آن را از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ارکان نظام اسلامی دانسته و بر آن تکیه کنند زیرا اتحاد تنها راه نجات اسلام از توطئه‌های دشمنان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در دیدار جمعی از نخبگان علمی و روسای دانشگاه‌های سوریه‌، با اشاره به لزوم وحدت بین مسلمانان اظهار داشت: با توجه به شرایط حاکم بر جهان، مسلمانان بیش از هر زمان دیگری باید به مسئله وحدت اهمیت داده و در جهت ایجاد آن تلاش کنند.

وی حفظ وحدت و اتحاد بین مسلمانان را یکی از مباحث مطرح‌شده در آیات و روایات اعلام کرد و افزود: دولت‌های اسلامی باید به اتحاد و انسجام فراتر از یک شعار نگاه کرده و آن را از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ارکان نظام اسلامی دانسته و بر آن تکیه کنند زیرا اتحاد تنها راه نجات اسلام از توطئه‌های دشمنان است.

مرجع تقلید شیعیان موفقیت‌های به‌دست‌آمده در سوریه را نتیجه همین اتحاد بین مسلمانان دانست و گفت: دشمن از غفلت مسلمانان نسبت به مسئله اتحاد استفاده کرده و در حال گسترش نفوذ و استعمار در بین کشورهای اسلامی است که مسلمانان باید با هوشیاری نسبت به این غفلت به سمت ایجاد وحدت در جهان اسلام حرکت کنند.

وی به تحلیل مسئله جهاد درآیات قرآن کریم پرداخت و خاطرنشان کرد: مسئله جهاد و اخلاص دو مقوله مهم در بین آیات قرآن کریم است که در ابعاد مختلفی به آن پرداخته‌شده که اگر این جهاد در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و نظامی با اخلاص و عمل همراه شود پیروزی را به همراه خواه داشت.

استاد برجسته حوزه علمیه قم اتحاد را ضامن پیروزی مسلمانان در همه ابعاد زندگی  معرفی کرد و ادامه داد: درآیات قرآن کریم  نصرت و پیروزی مسلمانان در سایه اتحاد و انسجام وعده‌ای قطعی اعلام‌شده و اگر خلاف این اتحاد حرکت کنیم حتماً در برابر توطئه‌های دشمن شکست خواهیم خورد.

انتهای پیام/

 

منبع : تسنیم
برچسب ها : وحدت مسلمانان
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .