چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
مدیرکل حج و زیارت استان قم:
زائران اربعین فقط از سامانه سماح ثبت نام و ویزا بگیرند
مدیرکل حج و زیارت استان قم با اشاره به برخی سودجویی برخی افراد و دفاتر غیرمجاز در سال قبل، گفت: همه زائرین از طریق سامانه سماح ویزا را دریافت کنند و به عراق اعزام شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، مهدی صالحی ظهر در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به ویزای صادرشده برای اربعین، اظهار داشت: امسال هم دفتر کنسولگری عراق در شهر قم برای صدور ویزای زائران استان قم و مرکزی مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته کنسولگری عراق در قم برای 65 هزار زائران قمی و استان مرکزی ویزا صادر کرد.

مدیرکل حج و زیارت استان قم بااشاره به اینکه سال گذشته 65 دفتر زیارتی برای صدور ویزای اربعین در استان قم فعال بودند، گفت: همچنین 20 هزار بروشور سامانه سماح و دفاتر زیارتی در استان قم توزیع و آخرین اخبار در این زمینه توسط صدا و سیما ارائه شد.

وی بیان داشت: دخالت افراد و دفاتر غیرمجاز در صدور ویزا ازمشکلات سال گذشته بود و باید زائران بدانند تنها سامانه سماح برای ثبت نام زائران و اخذ ویزا مجاز می باشد.

صالحی با اشاره به صدور ویزای جعلی در ایام اربعین، ابراز داشت: باید با دفاتر غیرمجاز صدور ویزای اربعین برخورد صورت بگیرد و کاری کنیم که همه زائرین از طریق سامانه سماح ویزا را دریافت کنند و به عراق اعزام شوند.

وی اضافه کرد:سال گذشته سازمان حج و زیارت فراخوانی برای بیمه زائران اربعین داد و در نهایت 18 هزار و 800 تومان بابت بیمه از زائرین اخذ شد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : اربعین , زائر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .