دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
مسئولین استانی گزارش میدهند؛
وضعیت خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در استان قم
آمارهای اعلام شده توسط مسئولین کمیته امداد امام خمینی از وجود ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار در قم خبر میدهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کمک به خانواده‌های کم‌بضاعت همواره یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید بوده است، از طرفی در شرایط نامناسب اقتصادی، این نیاز بیشتر از گذشته باید مورد توجه قرار گیرد.

تجربه سالیان قبل نشان داده وقتی شرایط اقتصادی کشور دچار تنش ‌شود، بیشترین فشار به اقشار ضعیف جامعه منتقل خواهد شد، فلذا می‌توان پیش‌بینی کرد که خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد در حال حاضر بیشترین فشار اقتصادی و معیشیتی را متحمل شوند.

هرچند که شاخص های اقتصادی در استانهای مرکزی کشور بهتر از استانهای مرزی است اما وضعیت معیشتی مردم در استان قم نیز چندان مناسب نیست، به طور مثال آمارهای اعلام شده توسط مسئولین کمیته امداد امام خمینی از وجود ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار در قم خبر میدهند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان قم چندی پیش به بیان برخی از مشکلات اقشار کم‌درآمد در قم اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در استان قم ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار، دو هزار و ۲۰۰ یتیم، سه هزار دانش آموز و سه هزار خانواده طلاق زیر نظر کمیته امداد هستند.

وی همچنین به تعداد کودکان و نوجوانان یتیم در استان قم اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر هزار و ۸۸۰ یتیم در قم زیر پوشش کمیته امداد هستند که به طور میانگین به حساب هر یتیم ۳۴۰ هزار تومان واریز می‌شود که همه این مبالغ از محل صدقات است.

کارشناسان و مسئولین استانی معتقدند برای کاهش فقر می‌بایست برنامه‌ای تحت عنوان "سند چشم‌انداز فقرزدایی استان قم" با محوریت کمیته امداد و با همکاری سازمان‌ها، ادارات و نهادهای استان تدوین شود.

در همین راستا آیت‌الله علیرضا اعرافی امام‌جمعه قم بیان کرد: سند چشم‌انداز می‌تواند فقر را در استان به‌مرور کاهش دهد، جدیت دستگاه‌های اجرایی تعریف‌شده در این سند منشأ تحول در استان قم خواهد شد.

رئیس حوزه‌های علمیه سراسر کشور با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت حوزه علمیه در نظریه‌پردازی‌ها و تعریف و تدوین دوره‌های آموزشی و عملی طرح مددکاری اسلامی استفاده شود گفت: حوزه علمیه می‌بایست در تدوین، تبلیغ، ترویج و توسعه این طرح کمیته امداد را همراهی کند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .