چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:
50درصد سرطان‌های کشور قابل‌درمان است
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه یک‌میلیون و 300 هزار نفر در قم تحت پوشش طرح تحول در حوزه بهداشت قرارگرفته‌اند، گفت: 50 درصد سرطان‌ها در کشور قابل‌درمان و 30 درصد نیز قابل‌پیشگیری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، دکتر ایرانی خواه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به مسئله سرطان در جهان، اظهار داشت: سرطان در 20 سال آینده با افزایش 80درصدی جان بسیاری از انسان ها را تهدید خواهد کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در جهان به ازای هر یک‌صد هزار نفر، 182 نفر مبتلابه سرطان هستند که این آمار در کشور ما 132 نفر است که ایران وضعیت مناسب دارد اما بازهم این آمار بالا می باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به اینکه خوشبختانه 50 درصد سرطان‌ها در کشور قابل‌درمان و 30 درصد نیز قابل‌پیشگیری است، گفت: شایع‌ترین سرطان در مردان ایرانی سرطان معده و در زنان سرطان سینه است.

وی اضافه کرد: تریاک، سیگار، قلیان، مصرف فست فودها، غذاهای چرب و سرخ‌کرده، نوشابه، آب‌های حاوی نیترات و مصرف بیش‌ازحد نمک از عوامل مؤثر در ابتلا به سرطان هستند.
ایرانی خواه با اشاره به غذاهای مناسب برای پیشگیری از سرطان، عنوان داشت: مصرف مواد غذایی حاوی زینک و سلنیوم، لبنیات، سبزی‌ها و گوشت سفید ازجمله ماهی و سایر غذاهای دریایی می‌تواند در پیشگیری سرطان مؤثر باشد.

تاکنون یکمیلیون و 300 هزار نفر در قم تحت پوشش طرح تحول سلامت هستند

وی ابراز داشت: در استان قم توجه به بحث بهداشت و پیشگیری با افزایش مراکز جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشتی با محوریت توجه و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های غیر واگیر ازجمله سرطان، در دستور کار قرار گرفت که تاکنون یک‌میلیون و 300 هزار نفر تحت پوشش طرح تحول در حوزه بهداشت قرارگرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره موارد مهم در سلامتی، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین نقش در امر سلامت، توجه به خود مراقبتی توسط مردم است که درزمینه گسترش سلامت فردی و اجتماعی به‌عنوان یکی از شاخصه‌ها و مؤلفه‌های پیشرفت و توسعه‌یافتگی یک جامعه مثمر ثمر خواهد بود.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .