چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم خبر داد:
افزایش 87درصدی کشف مواد مخدر در سه ماه نخست امسال/ کاهش 5درصدی مصرف مواد مخدر صنعتی در قم
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به اینکه کاهش 5درصدی مصرف مواد مخدر صنعتی در قم، گفت: در سه ماهه نخست سال جاری، دو تن مواد مخدر در استان قم کشف شد که به لحاظ وزن 87 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، غلام عباس بلفکه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان قم با اشاره به اینکه استان قم در شاهراه مواصلاتی 17 استان کشور قرار دارد، اظهار داشت: مقصد 90 درصد از مواد مخدر کشف شده در محورهای مواصلاتی استان قم، استان‌های دیگر است.

وی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال جاری، دو تن مواد مخدر در استان قم کشف شد که به لحاظ وزن 87 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت، همچنین در این مدت 60 نفر از قاچاقچیان مواد مخدر در استان بازداشت شدند که به این لحاظ رشد 30 درصدی را نسبت به سال گذشته شاهد بودیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سال جاری دستگیری خرده فروشان مواد مخدر در استان 73 درصد رشد داشته است، گفت: پاتوق‌ خرده فروشان مواد مخدر معمولا منازل خلوت و خالی از سکنه است که سال گذشته این پاتوق‌ها در استان قم پلمب شد.

وی بیان داشت: سال گذشته بیش از 60 مغازه به دلیل فروش مواد مخدر در استان پلمب شد، امسال هم در سه ماهه نخست سال جاری شاهد پلمب 16 مغازه دیگر در قم به دلیل این جرم بودیم.

عباس بلفکه با اشاره به اینکه تعداد افراد دستگیر شده به دلیل مواد مخدر از جمله مصرف کنندگان و معتادان متجاهر در سال جاری چهار هزار نفر است، ابراز داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 70 مرحله طرح پاکسازی محیط‌های مختلف در استان قم از مواد مخدر انجام شده و با مشارکت همه نیروها فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر به دورترین نقاط استان نیز گسترش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان شد: سال گذشته آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر توسط کارشناسان در مدارس، ادارات، دانشگاه‌ها و اماکن عمومی به 6 هزار نفر ارائه شد و در سه ماهه نخست سال جاری شاهد ارائه این آموزش‌ها به هفت هزار نفر در استان قم بودیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قم با اشاره به خطر مواد مخدر صنعتی ،  افزود: این نوع از مواد مخدر زیان‌های فراوانی دارد، متاسفانه شاهد تبلیغ مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها در فضای مجازی همچون داروهای لاغری، چاقی و تقویت کننده حافظه هستیم و افراد پس از مدتی از مصرف به این مواد، به آن معتاد می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای کاهش مصرف مواد مخدر صنعتی باید در جامعه فرهنگ سازی صورت بگیرد و مخاطره‌های این گونه از مواد برای مردم تبیین شود، خوشبختانه در سال جاری با توجه به اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته، مصرف مواد مخدر صنعتی در استان قم پنج درصد کاهش پیدا کرد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : مواد مخدر ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .