چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
گروه علوم تجربی کنکور 1397
اشتباه مُحرز برگزارکنندگان آزمون سراسری در قُم، حاشیه آفرید
قم فردا: اشتباه عجیب برگزارکنندگان آزمون سراسری سال 1397، صبح جمعه هشتم تیر ماه در حوزه امتحانی دبیرستان هدایتی قم و در زمان برگزاری آزمون گروه علوم تجربی، حاشیه آفرید و به ناراحتی دانش آموزان و خانواده های آنها انجامید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از اخبار بیست و سی شبکه دو سیما، در حالیکه این آزمون می بایست در ساعت 12 و ده دقیقه پایان می یافت، عوامل برگزاری در این حوزه امتحانی، پایان آزمون را ده دقیقه زودتر اعلام و اقدام به جمع آوری دفترچه سوالات و پاسخ نامه های داوطلبان کردند.

این اشتباه مسلّم البته با اعتراض داوطلبان همراه شد که به گفته برخی داوطلبان در این حوزه امتحانی، به این اعتراضات پاسخی داده نشد.

جالب اینکه رئیس حوزه های امتحانی آزمون سراسری سال 1397 در استان قم، ناآگاهی مسئولان این حوزه را دلیل این اشتباه عجیب عنوان کرد؛ اما توضیح نداد که آیا توجیه لازم و کافی از سوی وی برای مسئولان برگزاری آزمون سراسری در این حوزه انجام شده است یا خیر.

وی همچنین در سخنانی تأمل برانگیز عنوان کرد: از دانش آموزان و اولیای آنها خواسته ایم تا جزئیات کامل این پیشامد را برای ما بنویسند تا در صورت صحت این تضییع حق، امتیازاتی برای آنها در نظر گرفته شود.

او این جملات را در حالی بیان کرد که برخی داوطلبان دختر این حوزه امتحانی و خانواده های آنان، از این اشتباه عجیب و تضییع ده دقیقه ای وقت خود می گریستند و نگران و ناراحت بودند.

این در حالی بود که یکی از این والدین در گفتگو با خبرنگار صداوسیما بیان داشت: همه آنهایی که با یک کنکوری زندگی می کنند می دانند که ثانیه و دقیقه یعنی چه.

در عین حال مسئول حفاظت آزمون سراسری سال 1397 در استان قم، این تخلف را مُحرز دانست و به داوطلبان این حوزه امتحانی قول داد که پیگیر اعتراض آنها در سازمان سنجش خواهد بود تا حقی از آنها تضییع نشود.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .