چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
سلطه آمریکا بر آژانس مهاجرت سازمان ملل پایان یافت
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  کن آیزاکس که از طرف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای پست دبیرکلی سازمان بین‌المللی مهاجرت پیشنهاد شده بود، روز جمعه و پس از سه دور رأی گیری توسط اعضای سازمان، از راهیابی به رقابت نهایی برای تصدی مقام دبیر کلی باز ماند.

آیزاکس پیش از این به دلیل اظهارات ضداسلامی و متعصبانه مذهبی، انتقادات زیادی را برانگیخته بود. این مقام آمریکایی در توئیت‌های خود، اسلام را دینی ذاتا خشن نامیده بود.

با ناکامی آیزاکس در راهیابی به رقابت نهایی برای پست دبیرکلی، تسلط ۶۷ ساله آمریکایی‌ها بر سازمان بین‌المللی مهاجرت از زمان تأسیس این نهاد تا کنون، پایان خواهد یافت. تنها بین سال‌های ۱۹۶۱ تا ۱۹۶۹ دبیر کلی سازمان در اختیار آمریکایی‌ها نبوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رقابت نهایی برای کسب ریاست میان آنتونیو ویتورینو، سیاستمدار پرتغالی و کمسیونر سابق اتحادیه اروپایی- و خانم لورا تامسون، معاون فعلی دبیرکل، خواهد بود.

از میان ۱۷۲ عضو سازمان بین‌المللی مهاجرت، ۱۴۳ کشور در رای گیری مخفیانه که در مرکز کنفرانس ژنو برگزار شد، شرکت کردند.

دبیر کل کنونی آژانس مهاجرتی سازمان ملل، ویلیام لیسی سویینگ آمریکایی است. او در طول بیش از نیم قرن فعالیت سیاسی، پست‌های مهمی را در وزارت خارجه آمریکا و سازمان ملل متحد بر عهده داشته است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : آیزاکس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .