چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تشریح سه طرح کمیسیون اقتصادی برای بهبود شرایط اقتصادی
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به سه ماموریت صحن به کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: یکی از مباحثی که کمیسیون پیگیر آن است استقلال بانک مرکزی است، در این زمینه اختلف جدی و با سابقه‌ای بین مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود دارد برای استقلال بانک مرکزی باید مسیر را از ابتدا مسیر را طی کرد.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس سال گذشته موضوع را پیگیری کرد؛ اما شورای نگهبان با تطبیق مصوبه مجلس با قانون اساسی و شرع طرح را تایید نکرد و در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصمیمات بدتری گرفته شد و استقلال بانک مرکزی کمرنگ‌تر شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: در قانون جدید این موارد اصلاح شده و در قالب اصلاح قانون بانک مرکزی موضوع را پیگیری می‌کنیم تا آخر سال در صحن علنی تصویب و نهایی شود.

وی در خصوص ایجاد بانک توسعه‌ای توضیح داد: بحرینی به عنوان رئیس کمیته پول و مالی کمیسیون پیش نویس طرح ایجاد بانک توسعه‌ای را نهایی کرده است و پیشنهاداتی در زمینه استفاده از صندوق توسعه ملی نیز ارائه شده است تا در نهایت با رایزنی با دولت ایجاد بانک نهایی و تصویب شود.

این نماینده مجلس بیان داشت: در زمینه ایجاد بانک توسه‌ای بحرینی با سیف و کرباسیان نشست داشته و قرار است با جهانگیری نیز در این زمینه رایزنی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح ساماندهی نظام بانکی توضیح داد: مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی از نحوه ساماندهی نظام بانکی ارائه کرده و تیمی برای جمع بندی طرح در نظر گرفته شده است در این طرح به دنبال آن هستیم که وضعیت بانک‌های داخلی کشور از نظر تراز‌های مالی بهبود پیدا کند و مطالبات با برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت محقق شود.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : پورابراهیمی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .