چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
تعلیق ایران در فهرست سیاه FATF تا آبان تمدید شد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از رویترز، گروه ویژه اقدام مالی FATF با ابراز ناخرسندی از اینکه ایران برنامه اقدام خود را کامل اجرا نکرده است، اما با این وجود، با توجه به تداوم تلاش دولت ایران، تعلیق اقدامات مقابله‌ای خود را تا ماه اکتبر (آبان‌ماه) تمدید کرد.

این تصمیم در حالی اتخاذ شد که دولت آمریکا و متحدانش تلاش زیادی برای وضع دوباره اقدام‌های مقابله‌ای علیه ایران انجام دادند.

در گزارش گروه ویژه اقدام مالی FATF آمده است: ایران تا ما اکتبر فرصت دارد که اصلاحات خود را کامل کند تا ایران را با عرف جهانی مطابق کند، در غیر این صورت باید با عواقب آن روبرو شود که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران بیش از پیش از این کشور رویگردان شوند.

در این گزارش تصریح شده است: FATF از ناتوانی ایران برای بکارگیری برنامه اقدام این سازمان جهت اصلاح روند ضد پول‌شویی (ای‌ام‌ال) و ضد تامین مالی تروریسم (سی‌اف‌تی)، ناامید شده است.

«FATF از ایران انتظار دارد که سریعا در مسیر اصلاحات گام بردارد و تمام آیتم‌های باقی مانده در برنامه اقدام خود را اجرا کند... ما از ایران انتظار داریم الحاقات قانونی مربوط به ای‌ام‌ال و سی‌اف‌تی را با مطابقت کامل با استاندارد‌های FATF تا اکتبر ۲۰۱۸ اجرایی کند، در غیر این صورت FATF اقداماتی مناسب و ضروری را در آن زمان اتخاذ خواهد کرد.»

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .