چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
فعالیت و ساختن فیلم در مسجد، یک نوع الگوسازی است
تهیه کننده و کارگردان فیلم سردلبران با اشاره به اینکه ساخت سریال‌های مذهبی و مسائل روز جامعه بسیار سخت است، گفت: فعالیت و ساختن فیلم در مسجد، یک نوع الگوسازی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نشست عوامل سریال سرّدلبران با حضور کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگر این سریال در سالن اجتماعات انجمن‌های علمی حوزه برگزار شد، در این نشست منتقدان دینی و فعالان حوزه فیلم هم حضور داشتند، انتقاداتی به‌طور مستقیم به سریال سر دلبران و به‌طورکلی فیلم‌سازی با کاراکتر روحانی پرداخته شد.

ساخت سریال‌های مذهبی و مسائل روز جامعه  بسیار سخت است

محمدحسین شفیعی تهیه‌کننده سریال سر دلبران با اشاره به اینکه ساخت سریال یک فرایند طولانی دارد، اظهار داشت: یکسری اشتباهات و خطاهایی در حین ساخت فیلم رخ می‌دهد که گاهی این اشتباهات در حین ضبط اصلاً به چشم نمی‌آید، ما سعی می‌کنیم با استفاده از کارشناسان این خطاها را رفع و تصحیح انجام شود.

وی ادامه داد: در نظام جمهوری اسلامی ، پول و اعتبارات برای بیت‌المال است، ساخت سریال‌های مذهبی و مسائل روز جامعه  بسیار سخت است و  این سخت‌گیری‌های بیجا سبب می‌شود که ما از ساخت این دست‌ها فیلم‌ها گذر می‌کنیم.

تهیه کننده سریال سر دلبران با اشاره به نظرسنجی های مردمی صدا و سیما، گفت: طبق نظرسنجی انجام شده توسط صدا و سیما سریال سر دلبران در رده سوم بینندگان قرار گرفت اما نسبت به سریال‌های دیگر بیشترین میزان رضایت‌مندی را دارا بود.

فعالیت و ساختن فیلم در مسجد، یک نوع الگوسازی است

همچنین در این نشست محمدحسین لطیفی کارگردان سریال سر دلبران با اشاره به تعطیلی برخی مساجد در هنگام نماز صبح، خاطرنشان شد: ساختن فیلم در مسجد و فعالیت در مسجد یک نوع الگوسازی است که یا باید فرهنگ‌سراها مسجد باشد و یا در مسجد فرهنگ‌سرا باشد.

وی ادامه داد: برخی افراد اعتراض می کنند و می‌پرسیدند چرا این داستان را می‌سازیم، باید به آنها گفت من برای تلویزیون هستم و تلویزیون منبر و جایگاه تبلیغی من است، البته حقوق اقشار باید به لحاظ کارشناسی حفظ شود.

ایجاد گفتمان در بین مردم و رسانه‌ها یکی از نکات مثبت این فیلم است

از طرفی هم فرهاد قائمیان بازیگر سریال سر دلبران با اشاره به اینکه نه ماه برای این سریال کار کردیم، خاطرنشان کرد: در این سریال با تحمل سختی‌ها توانستیم همراه با کار به یک شناختی برسیم.

وی اضافه کرد: باید در نقد این سریال نگاهمان را وسیع کنیم و دقت به جزئیات سبب می‌شود که از اصل داستان و پیام داستان دور شویم و گذاشتن آیین‌نامه برای بازی در نقش روحانی سبب می‌شود هیچ‌کس در این نقش بازی نکند.

قائمیان با اشاره به اینکه ایجاد گفتمان در بین مردم و رسانه‌ها یکی از نکات مثبت این فیلم است، ابراز داشت: در بعضی از فیلم‌های غربی کراماتی از خدایان غیرواقعی و بت‌ها در ادیان مختلف می‌بینم اما در رسانه اسلامی کشور شاهد چنین مفهومی نیستیم و دلیل این نقص ترس از هجوم افکار مختلف است و فیلم گونه‌ای ساخته می‌شود تا هرکس هر طوری که می‌خواهد برداشت کند و گاهی هم فیلم‌ها بی‌نتیجه باقی می‌مانند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : سردلبران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .