چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با قم فردا:
پیشنهاد دهندگان مذاکره با آمریکا، عقل سیاسی ندارند/ آنها با اصل اسلام و ایران مشکل دارند
کارشناس مسائل سیاسی امضاکنندگان نامه پیشنهاد مذاکره با آمریکا را فاقد عقل سیاسی خواند و افزود: شعارهای این افراد و طرفدارانشان نشان می دهد که اینها به دنبال حذف اسلام و موجودیت ایران هستند.

 دکتر نعمت الله باوند در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به موضوع امضاکنندگان نامه پیشنهاد مذاکره با آمریکا، اظهار داشت: امروزه ما ضمن آنکه با بدعهدی های آمریکا در برجام مواجه هستیم و هیچ امیدی هم به پایبندی شیطان بزرگ نسبت به تعهدات بین المللی نیست؛ در عین حال با مشکلات اقتصادی هم دست به گریبانیم که البته یک واقعیت مهم است و رهبری معظم انقلاب هم راه علاج آن را در پایبندی به اقتصاد مقاومتی دانسته اند.

وی ادامه داد: بنده بر این باورم که برخی ناآرامی های اخیر و البته قضایای مربوط به سال گذشته، همگی در تداوم فتنه 88 است؛ بویژه آنکه ماهیت شعارهای مطرح شده در این قضایا، بسیار به هم نزدیک است و همگی اصل اسلام و بلکه ایران را هدف قرار می دهند.

این کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد: نباید فراموش کرد که سردمداران فتنه در سال 88، جهان را یک دهکده کوچک معرفی و بر این عقیده پافشاری می کردند که ایران هم باید با این دهکده، هماهنگ باشد و جزیره ای عمل نکند، آنان می گفتند که ایران هم باید مانند آلمان و ژاپن در بُرهه پس از جنگ جهانی عمل کند و توان دفاعی خود را کنار بگذارد.

وی در عین حال تصریح کرد: البته همه معترضان روزهای اخیر، مُعارض نیستند و برخی به دلیل مشکلات معیشتی به خیابان ها آمدند؛ اما همین افراد هم نباید از یاد ببرند که مزدوران، چنین فرصت هایی را انتظار می کشند تا بر موج سوار شوند و اصل نظام و انقلاب اسلامی و ولایت فقیه و اسلام، و بلکه اصل ایران و هویت ایرانی را زیر سوال ببرند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی افزود: همچنین این را هم نباید از یاد بُرد که تعداد مزدوران و اغتشاشگران، بسیار کم است؛ اما همین تعداد کم هم سازماندهی می شوند و بسیار حرفه ای هستند.

وی با اشاره به اینکه  با کنار هم قرار دادن این مطالب، ماهیت نامه اخیر و پیشنهاد مذاکره با آمریکا که به امضای حدود  100 نفر رسیده است مشخص می شود، گفت:  بررسی تاریخ دفاع مقدس ملت ایران نشان می دهد که در آن دوران هم، هر زمان که رزمندگان اسلام در عملیات ها به پیروزی می رسیدند؛ تعدادی از همین منافقان به سازمان ملل نامه می نوشتند و بیان می داشتند که مردم ایران از جنگ خسته شده اند و از آنان می خواستند تا قطعنامه ای علیه ایران تنظیم کنند! جالب اینکه این مسئله، امروز هم تکرار شده و می شود.

این پژوهشگر و نویسنده اضافه کرد: امروز هم که عوامل انحرافی و تکفیری در این منطقه شکست خورده اند و مقاومت اسلامی و حزب الله، دست برتر را در اختیار دارد؛ این افراد باز هم به تکاپو افتاده اند تا قطعنامه ای دیگر را بر ایران اسلامی تحمیل کنند.

وی ابراز داشت: ملت شریف ایران به خوبی به یاد دارد که سال گذشته و همزمان با اضمحلال داعش، باز هم همین عوامل نفاق، تظاهراتی در ایران به راه انداختند و شعارهایی ساختارشکنانه مطرح کردند تا فشار بین المللی بر جمهوری اسلامی ایران حفظ شود؛ اکنون هم که جبهه مقاومت در یمن، به پیشرفت های مهمی دست یافته است؛ باز هم این افراد به تحرک وا داشته شده اند تا به خیال خود، برجام 2 را بر جمهوری اسلامی تحمیل کنند و در تکمیل همان راهبرد گام بردارند.

این کارشناس مسائل سیاسی همچنین بر این نکته تأکید کرد که واقعا آمریکا تاکنون به کدام عهد خود وفا کرده است که اینها در نامه خود ضمانتی از شیطان بزرگ می خواهند تا دیگر بدعهدی نکند و ایران هم پای میز مذاکره بنشیند؟! ما نباید فراموش کنیم که آمریکا حلّال مشکلات نیست؛ بلکه خودش اساس مشکل است و سیاستهای ضد انسانی ترامپ در این دوران هم، خود شاهدی بر این مدّعاست.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره تداوم این رویکرد گفت: قطعا این رویکرد ادامه خواهد یافت و پروژه های بعدی برای این جاهلان سیاسی و در راستای فشار مضاعف بر جمهوری اسلامی ایران و مقاومت منطقه تعریف خواهد شد.

باوند  یادآور شد: تردیدی نیست که بر اساس آیات محکم الهی در قرآن، وعده های خداوند یکی بعد از دیگری محقق خواهد شد و البته همه این اتفاقات و بلایا و مصائب برای آن است تا جوهر افراد روشن شود؛ اما پیروزی نهایی از آنِ جبهه مقاومت و پایداری خواهد بود؛ البته به شرط آنکه مراقبت از هوای نفس و تلاش برای اخلاص و پایداری در راه حق فراموش نشود.

وی خاطرنشان شد: خداوند در سوره مبارکه سجده، به «عذاب أدنی» و «عذاب اکبر» اشاره فرموده است که بر اساس روایتی از معصوم (ع)، عذاب ادنی همان گرانی و مصیبت های دنیوی است که اکنون گرفتار آن هستیم؛ اما عذاب اکبر هم انشاءالله با ظهور حضرت بقیت الله الاعظم (عج) برای منافقان و معاندان و مزدوران رخ خواهد داد و آنان در نهایت به خاک مذلّت خواهند نشست.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .