سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
ترامپ: توافق هسته‌ای با کره شمالی شاید به نتیجه نرسد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  یک روز پس از انتشار خبری مبنی بر ادامه فعالیتهای کره شمالی در سایت‌های مخفی هسته‌ای اش دونالد ترامپ امروز (یکشنبه) در مصاحبه‌ای با فاکس بیزینس گفت این احتمال وجود دارد که توافق انجام شده با کره شمالی "به نتیجه نرسد".

ترامپ در این باره گفت: من با او توافقی کردم، با او دست دادم، واقعا معتقدم که به (توافق) باور داشت... اکنون، آیا این مسئله ممکن است؟ آیا توافقی انجام داده‌ام، آیا شما در مواردی بوده‌اید که مردم به نتیجه نرسیده باشند؟ امکان دارد.

این اظهارات ترامپ بر خلاف صحبت‌هایی بود که وی پس از بازگشت از سنگاپور درباره پایان جاه طلبی‌های هسته‌ای کره شمالی گفته بود.

با این حال ترامپ درباره نشست سنگاپور گفت: ما چیزی ندادیم. به این فکر کنید. وقتی به آن فکر می کنید واقعا چه کاری انجام دادم؟ رسانه‌ها می‌گویند: او به آنجا رفت، که به این معنی است من به سنگاپور رفتم. پس جلسه‌ای داشتیم. ما کاری انجام ندادیم.

ترامپ درباره هزینه بر بودن رزمایش‌های نظامی در شبه جزیره کره گفت: آنها هر شش ماه همه جا را بمباران می‌کنند. انجام این کار به شدت گران است. هواپیماها، این بمب افکن های بزرگ از گوام باید پرواز کنند. احمقانه است.

این مصاحبه ترامپ درحالی منتشر شده که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا امروز (یکشنبه) اعلام کرد این امکان وجود دارد که برنامه هسته‌ای، شیمیایی و بیولوژیکی کره شمالی در مدت یک سال برچیده شوند.

بولتون در گفتگو با برنامه face the nation شبکه سی بی اس گفت که واشنگتن برنامه‌ای را ایجاد کرده تا برنامه‌های موشکی بالستیک و کشتار جمعی کره شمالی را در مدت یک سال برچیند.

وی دراین باره گفت: اگر آنها تصمیم راهبردی برای این کار را گرفته باشند و (در این مسیر) همکاری کنند، ما می‌توانیم به سرعت حرکت کنیم. از لحاظ فیزیکی می‌توانیم حجم قابل توجهی از برنامه های آنها را در مدت یک سال برچینیم.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : کره شمالی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .