چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
درخواست نتانیاهو از کشور‌های «ویزگراد»
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از النشره، رادیوی اسرائیل اعلام کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی می‌خواهد از جنجال در لهستان بر سر قانون "هولوکاست" که باعث بحث و جدل در اراضی اشغالی نیز شد، برای متقاعد کردن گروه کشور‌های "ویزگراد" جهت انتقال سفارتشان از تل‌آویو به قدس استفاده کند.

ویزگراد ائتلافی از چهار کشور لهستان، جمهوری چک، مجارستان و اسلواکی در اروپای مرکزی است که به دنبال ارتقای همکاری‌های نظامی، فرهنگی و انرژی میان اعضای خود است.

این رادیو همچنین اعلام کرد: نتانیاهو از گروهی از کشور‌های "ویزگراد" خواسته تا مانند آمریکا، گواتمالا و پاراگوئه سفارتشان را به قدس منتقل کنند.

رادیوی اسرائیل همچنین اعلام کرد: نتانیاهو با شماری از مسئولان این کشور‌ها از جمله ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان به بررسی این مسأله پرداخته و از وی برای سفر به اراضی اشغالی در ماه جاری میلادی جهت همکاری در پروژه انتقال سفارتخانه این کشور از تل‌آویو به قدس دعوت به عمل آورد.

قانون جدید لهستان کسانی را که علنا و اشتبا‌ها جرایم آلمان نازی را به کشور لهستان نسبت بدهند، مجازات می‌کند. ناقضان با حداکثر سه سال حبس مواجه می‌شوند. این قانون همچنین استفاده از عبارت "کمپ مرگ لهستانی" را برای توصیف کمپ‌های مرگی که یهودیان و سایرین در لهستان تحت اشغال نازی‌ها حین جنگ جهانی دوم کشته شدند، ممنوع می‌کند.

آمریکا در ۱۴ مه سفارت خود را از تل‌آویو به قدس منتقل کرد و دو روز پس از آن گواتمالا و پاراگوئه نیز سفارتشان را به این شهر انتقال دادند.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : اسرائیل
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .