سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
گابریل خواستار کناره‌گیری وزیر کشور آلمان شد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، "زیگمار گابریل"، وزیر امور خارجه سابق آلمان در جریان مناقشات برسر مسئله پناهندگان بین احزاب متحد مسیحی خواستار کناره گیری سریع "هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان شد.

گابریل در مصاحبه‌ای با هفته نامه "اشپیگل" تاکید کرد که زیهوفر با سرنوشت آلمان بازی می‌کند. هیچ کس نباید چنین اقدامی را بدون مجازات انجام دهد؛ بنابراین هورست زیهوفر، وزیر کشور و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان باید کناره گیری کند.

وی این انتقاد را به زیهوفر وارد کرد که با تهدید به کناره گیری از مسئولیت‌های سیاسی خود می‌خواهد از صدر اعظم آلمان اخاذی کند. ما از زمان ویلی براندت می‌دانیم که صدر اعظم آلمان قابل اخاذی کردن نیست. حتی نباید تصور این مسئله هم ایجاد شود. حتی سوء ظن به این مسئله می‌تواند برای دفتر صدر اعظم آلمان و کل حکومت مرگبار باشد. این وضعیت همچنین برای نقش آلمان در اروپا و جهان بسیار مرگبار و مضر است. به این ترتیب کشور ما تبدیل به یک فاکتور غیر قابل پیش بینی می‌شود.

صبح روز امروز اعضای هیات مدیره حزب سوسیال دموکرات درباره شرایط اخیر در این کشور با هم مشاوره کردند. آن‌ها سناریو‌های مختلف در آلمان را مورد بررسی قرار دادند و همچنین رسانه‌های آلمانی از آماده شدن این حزب برای برگزاری انتخابات مجدد در آلمان سخن گفتند.

"آنکه رهلینگر"، از اعضای بلند پایه حزب سوسیال دموکرات در این باره گفت که مسئله پایداری و انسجام داخلی آلمان مطرح است. حزب سوسیال مسیحی با آتش بازی می‌کند.

وی تاکید کرد که حزب سوسیال مسیحی با ذهنیت و رویکرد‌های خود این کشور و تمام اروپا را به گروگان گرفته است.

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان در جریان تشدید مناقشات با حزب دموکرات مسیحی بر سر مسئله پناهندگان شب گذشته تهدید کرده است که از هر دو مسئولیت خود یعنی ریاست حزب سوسیال مسیحی و وزارت کشور استعفا می‌دهد و آینده سیاسی خود را منوط به کوتاه آمدن حزب دموکرات مسیحی در این مناقشات دانست.

بر این اساس، حزب سوسیال مسیحی قرار است امروز و امشب مذاکراتی را در سطوح بلند پایه با حزب دموکرات مسیحی انجام دهد و بعد از آن زیهوفر می‌خواهد درباره کناره گیری و یا عدم استعفای خود تصمیم گیری کند. صحبت از آخرین تلاش برای دستیابی به توافق در مناقشات بر سر مسئله پناهندگان است.

"هورست زیهوفر"، وزیر کشور آلمان صبح امروز (دوشنبه) نیز بار دیگر از تصمیمات خود برای کناره گیری از مسئولیت‌های سیاسی اش در صورت عدم توافق با حزب دموکرات مسیحی بر سر مسئله پناهندگان سخن گفته و تاکید کرد که من گفته ام که هر دو مسئولیتی را که در اختیار دارم در سه روز آینده انجام می‌دهم. به عنوان یک گام میانجی ما امروز (دوشنبه) البته مذاکراتی را با حزب دموکرات مسیحی انجام می‌دهیم به امید اینکه به توافقی دست یابیم. بعد از آن درباره همه چیز تصمیم گیری خواهد شد.

زیهوفر شب گذشته تاکید کرده است که بدون دستیابی به توافقی با حزب دموکرات مسیحی درباره مسئله پناهندگان در سه روز آینده مسئولیت‌های سیاسی خود را تحویل داده و از آن کناره گیری خواهد کرد.

هیات مدیره حزب سوسیال مسیحی از بعد از ظهر یکشنبه بحث‌هایی را درباره مناقشات بر سر مسئله پناهندگان با حزب دموکرات مسیحی داشته است. در این بحث‌ها این مسئله مشخص شد که زیهوفر چقدر دید انتقادی نسبت به نتیجه مذاکرات اخیر سران کشور‌های اروپایی درباره مسئله پناهندگان در بروکسل و توافقی که در این راستا به دست آورده اند دارد.

وزیر کشور آلمان در مناقشات با مرکل بر سر مسئله پناهندگان خواستار بازگرداندن پناهندگان در مرز‌های آلمان به کشور‌هایی است که در آن ثبت نام کرده اند. آنگلا مرکل، صد ر. اعظم آلمان این تکروی ملی را رد کرده و خواستار یک رویکرد اروپایی با مشارکت دیگر اعضای اتحادیه اروپا برای حل این مسئله است.

"پیتر آلتمایر"، وزیر اقتصاد آلمان هم با توجه به تشدید مناقشات بر سر مسئله پناهندگان در دولت ائتلافی آلمان در اظهاراتی گفت: ما همه اقدامات لازم را انجام می‌دهیم تا پل‌هایی را بسازیم تا اتحادیه احزاب متحد مسیحی مستدام باقی بماند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان هم در مصاحبه‌ای با "زد دی اف" آلمان اظهار داشت که نمی‌داند آیا تصمیمات اتخاذ شده در نشست اخیر بروکسل درباره پناهندگان برای حل مناقشات با حزب سوسیال مسیحی در این باره کافی است.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : گابریل
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .