سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
خبر «اف‌بی‌آی» از خنثی سازی حمله تروریستی در اوهایو
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از بی‌بی‌سی، اف‌بی‌آی گفته است نام این فرد دیمیترئوس پیتس است و او را از سال 2017 که در فیس‌بوک نوشته‌های نگران‌کننده‌ای در حمایت از شبه‌نظامیان القاعده نوشت، زیر نظر داشته‌اند.

اف‌بی‌آی این فرد را که شهروند آمریکاست، متهم کرده که هفته پیش دنبال انتخاب جایی در شهر کلیولند بوده که مواد منفجره را کار بگذارد.

روز استقلال آمریکا، چهارم ژوئیه، عمده‌ترین تعطیلات سرتاسری در این کشور است و مردم در نقاط مختلف با آتش‌بازی در موقع تاریک‌شدن هوا جشن می‌گیرند.

دفتر دادستان محلی می‌گوید اگر دیمیترئوس پیتس به این اتهام در دادگاه محکوم شود، مجازات او می‌تواند تا 20 سال زندان باشد.

پلیس فدرال آمریکا می‌گوید این فرد، که هم‌چنین به نام عبدالرحیم رفیق شناخته می‌شود، "قبلا درباره نفرتش از ارتش آمریکا و مثلا این‌که می‌خواهد دست و سر آنها را قطع کند، حرف زده بود".

استیو آنتونی، رئیس اف‌بی‌آی در شهر کلیولند اوهایو، گفته است این پرونده نشان می‌دهد پلیس نمی‌تواند صرفا بنشیند و نگاه کند و امیدوار باشد که افرادی تصمیم می‌گیرند به بقیه آسیب نزنند.

به گفته اف‌بی‌آی، فرد مظنون در ماه مه، کمتر از دو ماه پیش، به کلیولند نقل‌مکان کرده بوده تا بهتر بتواند نقشه ترور را بکشد. این شهر، دومین شهر بزرگ در ایالت اوهایو است.

اف‌بی‌ای می‌گوید یک مامور مخفی با دیمیترئوس پیتس در تماس بوده و مظنون درباره مقاصدش به این مامور گفته است.

این فرد سابقه جنایی دارد؛ بابت خشونت خانگی و همین‌طور حمله به افراد. حالا اف‌بی‌آی او را بابت "تلاش به کمک‌رسانی مادی به یک سازمان تروریستی خارجی" متهم کرده است.

در دادخواست علیه او آمده است که دنبال جایی بوده است تا یک خودرو کاروان پر از مواد منفجره را پارک کند و در روز چهارم ژوئیه آن را منفجر کند. از جمله یکی از این مکان‌ها، کلیسای بزرگ شهر بوده است که یک بنای تاریخی است.

جاستین هرمان، دادستان ایالتی در اوهایو، می‌گوید این مظنون از این حرف زده بوده است که می‌خواهد "اسباب‌بازی‌هایی به فرزندان اعضای ارتش بدهد که پر شده باشند از مواد منفجره" و بعد آنها را از راه دور منفجر کند.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : پیتس
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .