سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
داعشی‌ها آماده بازگشت به وطن‌هایشان می‌شوند
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، همواره تعداد بیشتری از طرفداران داعش عراق و سوریه را ترک می‌کنند.

بر اساس اطلاعات این هفته نامه آلمانی، داعش به این تروریست‌ها و طرفداران خود مشاوره می‌دهد که بدون جلب توجه و بی سر و صدا از عراق و سوریه خارج شده و به وطن خود بازگردند.

به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، گروه تروریستی داعش که در مناطق بحرانی در عراق و سوریه تحت فشار شدیدی قرار دارد طرفداران خود را برای فرار از این مناطق آماده می‌کند.

این هفته نامه آلمانی با استناد به یک سند محرمانه سازمان‌های امنیتی در آلمان نوشت که گروه تروریستی داعش یک وب سایت ویژه طراحی کرده که به طور هدفمند به داوطلبان بازگشت به وطنشان مشاوره می‌دهد و آن‌ها را خطاب قرار می‌دهد. بر اساس اطلاعات این سازمان تروریستی پیشنهادات در این شبکه، سیستمی برای مهاجران است و به عنوان سپر حمایتی علیه شایعات دشمنان عمل می‌کند.

به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، سازمان تروریستی داعش به مبارزان خود که در بین آن‌ها صد‌ها آلمانی هم وجود دارند با زبان‌های مختلف هشدار می‌دهد که در سفر بازگشت به وطن از جمله به اروپا از گذرنامه‌های دروغین استفاده نکنند. در عوض آن‌ها باید از مدارک واقعی دیگران استفاده کرده و یا کاملا از همراه داشتن اسناد انصراف دهند. همچنین داعش به طرفداران خود هشدار می‌دهد که همه چیز‌هایی که می‌تواند هویت آن‌ها را آشکار کند در سوریه جا بگذارند. همچنین از گفتگو با بیگانگان درباره داعش خودداری کنند.

بر اساس اسناد محرمانه سازمان‌های امنیتی آلمانی، این صفحه اینترنتی تاسیس شده توسط داعش همچنین نشان می‌دهد که شرایط نظامی واقعی داعش در سوریه توسط طرفداران این سازمان مشکل و ناجور ارزیابی می‌شود. بر این اساس همواره مبارزان داعشی بیشتری از این منطقه فرار می‌کنند.

سازمان‌های امنیتی در آلمان چندین ماه است که خود را برای هجوم بازگشت کنندگان از مناطق بحرانی در عراق و سوریه آماده می‌کنند. تا به حال از حدود هزار تروریست آلمانی که به سوریه و عراق سفر کرده اند حدود بیش از یک سوم آن‌ها به وطن بازگشته اند. بیش از صد نفر از این اتباع آلمانی عضو داعش هم بر اساس اطلاعات سازمان‌های امنیتی در این کشور در اسارت کرد‌ها هستند.

سازمان‌های آلمانی همچنین به مسئله بازگشت صد‌ها کودک داعشی از مناطق بحرانی می‌پردازند که با والدین خود به این مناطق سفر کرده و یا در آنجا متولد شده اند. هانس گئورگ ماسن، رئیس سازمان اطلاعات داخلی آلمان در پاییز سال ۲۰۱۷ در این باره هشدار داد که به این ترتیب نسل جدیدی از تروریست‌ها در کشور ما می‌تواند رشد کند.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : داعش
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .