چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
دلایل انزوای حامد کرزی توسط آمریکا
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، «اووی لاکمفا» فعال حقوق بشر و روزنامه نگار مشهور نیجریایی در گزارشی نوشت که پیشنهادات حامدکرزی می‌تواند به جنگ در افغانستان پایان دهد.

وی تصریح کرد؛ از نظر حامد کرزی بزرگترین خطری که افغانستان را تهدید می‌کند آمریکا و پاکستان هستند، زیرا در صورت خروج نیرو‌های خارجی افغان‌ها می‌توانند به تفاهم دست یابند.

این روزنامه نگار نیجریایی اظهار داشت: به دلیل تلاش برای مذاکرات پنهانی رئیس جمهور سابق افغانستان با طالبان، میانه آمریکا با او خراب شد و مقامات واشنگتن تلاش کردند تا از پیروزی کرزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۹ جلوگیر کند.

وی در ادامه به کتاب خاطرات «رابرت گیتس» وزیر دفاع سابق آمریکا اشاره می‌کند که در آن از تلاش‌های ناکام آمریکا در جلوگیری از پیروزی کرزی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان یادآوری شده است.

لاکمفا تصریح کرد، از نظر حامد کرزی بزرگترین مانع در برابر برقراری صلح نیرو‌های آمریکایی در این کشور هستند، زیرا دولت افغانستان و طالبان می‌توانند به توافق برسند.

وی افزود: در حال حاضر نیز دولت افغانستان پیشنهادات کرزی برای برقراری صلح در این کشور را نادیده می‌گیرد و صدای وی شنیده نمی‌شود.

فعال حقوق بشر گفت که آمریکا از طریق تضعیف افغانستان به دنبال حضور طولانی مدت در این کشور است.

این در حالی است که به نظر بسیاری از کارشناسان دولت افغانستان و طالبان می‌توانند به توافق برسند، اما نیرو‌های خارجی بزرگترین مانع در برابر صلح محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : حقوق بشر
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .