چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
هشدار نسبت به رواج سینمای خنثی و تمرکز بر گیشه
قم فردا: یک تهیه‌کننده سینما معتقد است ساز و کار فعلی سینمای ایران متمرکز بر فروش و گیشه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  محسن علی اکبری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره حال و روز امروز سینمای ایران و اثر آن بر سینمای دفاع مقدس گفت: مدیریت فرهنگی و جریان اصلی سینما کار را به جایی رسانده که فیلم ها بیشتر گیشه ای و خنثی شده اند. این قضیه بر سینمای دفاع مقدس هم اثر گذاشته است.

تهیه کننده فیلم سینمایی «استرداد» تصریح کرد: دارندگان ثروت و قدرت در سینما، باعث شدند بسیاری از فیلمسازان دغدغه‌مند به سمت خلق آثاری بروند که با کارنامه حرفه‌ای شان همخوانی ندارد.

علی اکبری اظهار کرد: باید ساز و کاری طراحی شود تا بتوانیم در کنار رشادت ها و ایثار مردم در دوران دفاع مقدس، فیلم هایی را به تصویر بکشیم که جریان ساز و پر مخاطب و حتی انتقادی باشند. بسیاری از اتفاقات دوران دفاع مقدس هستند که مهجور مانده اند و در سینما به آنها پرداخته نشده است.

این تهیه‌کننده درباره راهکار رسیدن به فیلم های تاثیرگذار در سینمای دفاع مقدس، گفت: سینماگران با سابقه در این عرصه، باید در کنار جوان‌ها قرار بگیرند. در این شرایط فکر جوان، جسور و تکنیک روز در کنار محتوای درست - که بازگوکننده آن دوران و ما به ازای تصویری آن است- قرار می‌گیرد. اگر این روند در راه فیلمسازی سینمای دفاع مقدس طی شود، مطمئناً به فیلم هایی تاثیرگذار، جسور و مخاطب پسند می‌رسیم.

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .