دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
«رفوزه‌ها»ی زرویی نصرآباد به چاپ چهارم رسید
قم فردا: انتشارات کتاب نیستان چاپ چهارم «رفوزه‌ها» اثر ابوالفضل زرویی نصر‌آباد را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا،‌ «زرویی عبید زاکانی طنز معاصر است.» این جمله سیدعلی موسوی گرمارودی در طلیعه تابستان 89 ، نشان داد که پیش‌بینی زنده یاد کیومرث صابری فومنی (گل آقا) در تابستان 1371، به وقوع پیوست است.

گل آقا در پاسخ به سوال مصاحبه‌کننده روزنامه ابرار که می‌پرسید: «چشم امیدتان در طنز نویسی امروز به کیست؟» می‌گوید: «…قلمی که عبید و دهخدا در دست داشتند، الان بی صاحب نیست. طنز دارد جان می‌گیرد. یکی از مشهورترین طنزنویسان امروز ما ـ ملانصرالدین ـ (ابوالفضل زرویی نصر آباد) فقط 23 سال دارد! چراغ‌ها دارند روشن می‌شوند. شهر چراغانی خواهد شد…» …

و «رفوزه‌ها» کارنامه شعری ابوالفضل زرویی نصرآباد در طول بیست و یکی دو سال اخیر است. زرویی اصولاً طنز پرداز کم کاری است و به کیفیت بها می‌دهد. از همین رو است که خوانندگان آثارش می‌دانند که آنچه از او منتشر می‌شود، قبل از نشر، بارها از صافی ذوق سخت‌گیر او گذشته است و شاید از همین روست که به سختی می‌توان از اشعارش گلچین کرد. این مجموعه، تقریباً در بردارنده همه طنز سروده‌های زرویی است ؛ از «با معرفت‌ها» و «اصل مطلب» گرفته تا اخوانیات و اشعاری که پیش از این هیچ گاه، جایی چاپ و نشر نشده‌اند. حتی بسیاری معتقدند که شعر نوهای طنز زرویی (قالبی که او پس از انقلاب، احیا و ترویج کرد) به شدت بر نگاه و زبان شعر نو و نیمایی معاصر تأثیر گذار بوده است. «رفوزه ها» مجموعه کامل طنز سروده‌های زرویی نصر آباد، اردیبهشت ماه 1390، همزمان با نمایشگاه کتاب منتشر شد.

«رفوزه‌ها» در 434 صفحه به قیمت 40 هزار تومان به چاپ چهارم رسیده است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : کتاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .