سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
نیمی از اهالی آمریکا، ترامپ را «نژاد پرست» می‌دانند
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، نظرسنجی‌های جدید در آمریکا نشان داد که ۵۸% مردم این کشور از نحوه برخورد «دونالد ترامپ» با مسئله پناهجویان ناراضی هستند.

آنطور که نظرسنجی‌های دانشگاه «گوینی پیاک» نشان داد، شرکت کنندگان در این نظرسنجی جدا کردن فرزندان مهاجران از والدینشان را با کلماتی، چون «ناراحت کننده»، «افتضاح» و «بد» توصیف کردند.

بر اساس این گزارش، ۶۰% آمریکایی‌ها گفتند که جدا ساختن بچه‌ها از والدینشان «نقض حقوق بشر» بوده است.

دولت ترامپ تدابیر سختی را درباره ورود مهاجران به خاک آمریکا اعمال کرد هرچندکه بعد از انتقاد‌های گسترده داخلی و جهانی، ترامپ فرآیند جداسازی بچه‌ها از والدینشان را متوقف ساخت.

جدا سازی کودکان مهاجر از والدینشان «نقض حقوق بشر» است.

 

 

این درحالی است که هم اینک حدود ۲ هزار کودک جدا از والدینشان نگهداری می‌شوند و خانواده‌های آن‌ها نیز از محل نگهداری این افراد بی‌اطلاع هستند.

دیگر نتایج حاصل شده در این نظرسنجی نشان داد که ۴۹% آمریکایی‌ها، ترامپ را «نژادپرست» توصیف کردند درحالی که ۴۷% مخالف این مسئله بودند.

همچنین، ۵۵% شرکت کنندگان در این نظرسنجی بر این باور بودند که ترامپ «افراد نژادپرست» را تشویق می‌کند، درحالی که ۳۹ درصد مخالف این ایده بودند.

کاهش میزان رضایتمندی از «دونالد ترامپ» در ماه ژوئن

همچنین میزان رضایتمندی از دونالد ترامپ در ماه ژوئن از ۴۳% به ۴۰% کاهش یافت. ۹۱ درصد نیز گفتند که «فقدان مدنیت» یک مشکل جدی در سیاست‌های آمریکا است.

۶۰ % حاضران در این نظرسنجی نیز گفتند که دموکرات‌ها علاقه بیشتری را به بهره برداری از مسئله مهاجرت برای نیل به اهداف سیاسی دارند، درحالی که ۳۴ درصد گفته‌اند که آن‌ها بر حل مسئله مهاجرت کشور تمرکز داشتند.

در نظرسنجی دانشگاه گوینی پیاک، ۱۰۲۰ آمریکایی شرکت کردند.

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .