چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
«سکو‌های موشکی زیرزمینی» یمن بلای جان سعودی +عکس
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، درحالی که بیش از ۳ سال از جنگ یمن سپری می‌شود، رونمایی یگان موشکی نیرو‌های مسلح این کشور از دستاورد جدید خود یعنی «سکو‌های موشکی زیرزمینی» متجاوزان را در اغما فرو برده است.

 انصارالله یمن اخیرا برای نخستین بار از سکو‌های زیرزمینی پرتاب موشک بالستیک رونمایی کرده است. در همین ارتباط، شبکه المسیره گزارش داده است که یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن وابسته به انصارالله روز سه‌شنبه برای نخستین بار از سکو‌های زیرزمینی پرتاب موشک بالستیک که با هدف گسترش گزینه‌ها و افزایش عملیات صورت گرفته، پرده‌برداری کرد.

یگان موشکی یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام در راستای تقویت توانایی‌های موشکی و بالا بردن سطح کارآمدی آن در میدان صورت گرفته و ادعا‌ها درباره نابودی سکو‌های موشک بالستیک نشان دهنده شکست و سردرگمی دشمن است. در این بیانیه تأکید شده که جنگنده‌های دشمن تنها می‌توانند غیرنظامیان را هدف قرار دهند و نمی‌توانند سکو‌های پرتاب موشک را هدف گیرند. بدون شک ساخت سکو‌های موشکی زیرزمینی دستاورد بزرگی محسوب می‌شود که یمنی‌ها با گذشت بیش از سه سال از جنگ یمن موفق به تحقق آن شده اند.

البته این نکته را نیز باید در نظر گرفت که ساخت سکو‌های موشکی زیرزمینی به مثابه ناکارآمدی قدرت موشکی نیرو‌های یمنی در طول بیش از سه سال گذشته نیست، چراکه در طول این مدت نیز یگان‌های موشکی ارتش یمن موفق شدند بار‌ها و در مناسبت‌های مختلف مواضع بسیار حساس و استراتژیک متجاوزان و مزدوران آن‌ها را یکی پس از دیگری هدف حملات به وسیله موشک‌های بالستیک قرار دهند؛ لذا رونمایی از سکو‌های موشکی زیرزمینی تنها بر قدرت موشکی نیرو‌های یمنی و همچنین توان بازدارندگی آن‌ها خواهد افزود و به مثابه ضعف آن‌ها در عملیات‌های موشکی سال‌های گذشته نیست. سلسله عملیات‌های موشکی نیرو‌های یمنی علیه سعودی‌ها و مزدوران آن‌ها نشان می‌دهد که یمنی‌ها نه تنها در این زمینه دچار ضعف نبوده اند، بلکه از این طریق مشکلات و معضلات بسیاری را نیز برای متجاوزان ایجاد کرده اند.

در طول این مدت یگان موشکی ارتش یمن طی چند نوبت به وسیله موشک بالستیک «بدر ۱» موفق شد شرکت نفتی آرامکو عربستان را هدف قرار دهد. علاوه بر این، مقر وزارت دفاع عربستان سعودی در شهر ریاض به وسیله موشک بالستیک «برکان ۲» ارتش و کمیته‌های مردمی یمن هدف قرار گرفته است. هرچند که سعودی‌ها و رسانه‌های جیره خوار آن‌ها مدعی هستند که سامانه‌های دفاع موشکی عربستان موشک‌های یمنی‌ها را رهگیری کرده است، اما تمامی شواهد و قرائن دال بر اصابت موشک‌ها به اهدافشان در ریاض است و شهر‌های مرزی است.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : یمن
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .