چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
نماینده سابق مجلس:
عدم مدیریت مناسب دولت، عامل گرانی سکه و ارز است / مدیران خسته و ناکارآمد، ناخواسته در زمین دشمن بازی می کنند
نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه عدم مدیریت مناسب دولت، عامل گرانی سکه و ارز است، گفت: مدیران ناکارآمد، ضعیف، خسته و ‌اشرافی؛ ناخواسته در زمینی بازی می‌کنند که قواعد بازی آن را دشمن نوشته است و همان‌قدر به کشور ضربه می‌زنند که دشمن برنامه‌ریزی کرده است.

  ابراهیم کارخانه‌ای در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاه به وضعیت اقتصادی کشور و توطئه مشترک رژیم صهیونیستی، عربستان و امارات برای شکست پشتوانه مالی کشور و ایجاد بی‌نظمی اقتصادی در حوزه سکه و ارز، اظهار داشت: طلا پشتوانه پول ملی هر کشور و در جنگ اقتصادی نقش استحکامات اقتصادی را ایفا می کند.

وی ادامه داد: فروش فله‌ای ذخایر کشور در قالب سکه و طلا با کدام منطق عرضه و تقاضای اقتصادی سازگار است؟ آیا تقاضای ده‌ها هزار سکه توسط یک نفر تقاضای حقیقی است که منطق آن توجیه اقتصادی داشته باشد!؟

عدم مدیریت دولت، عامل گرانی سکه و ارز است

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه عدم مدیریت و استراتژی صحیح از سوی دولت عامل گرانی سکه و ارز است، گفت: عقل اقتصادی و سیاسی حکم می‌کند که اگر قرار است حجم عظیمی از سکه به بازار عرضه شود قطعاً این اقدام می‌بایست بر پایه منافع ملی و اتخاذ برنامه‌ای جامع و هدفمند و در جهت تحکیم ثبات ملی و امنیت اقتصادی برنامه‌ریزی و اجرا گردد.

عدم توزیع مناسب سکه عامل بی نظمی اقتصادی و فشار بر ملت شد

وی افزود: سکه طلا ذخیره پشتوانه ملی اقتصاد کشور و متعلق به همه ملت ایران است که باید با توزیع مناسب موجبات تحکیم مبانی اقتصادی را در کل جامعه فراهم نماید نه اینکه به کانونی برای توطئه و برهم زدن نظم اقتصادی و فشار بر دولت و ملت تبدیل شود.

برخی با خرید سکه سعی در برهم زدن نظم اقتصادی کشور بودند

کارخانه ای با اشاره به اینکه این واگذاری در شرکت های دولتی هم اتفاق افتاد و عده ای قلیلی سهام شرکتهای دولتی را خریدند، بیان داشت: در هر صورتی این نوع تزریق سکه و طلا به بازار صحیح نیست و در واقع تزریق سکه به جیب دلالان و توطئه‌گرانی است که برای برهم زدن نظم اقتصادی کشور برنامه‌ریزی کرده‌اند.

وی عنوان داشت: در حالی که توطئه مشترک رژیم صهیونیستی؛ عربستان و امارات برای شکست پشتوانه مالی کشور و ایجاد بی‌نظمی اقتصادی در حوزه سکه و ارز از ماه‌ها قبل برملا شده بود آیا فروش بی‌ضابطه و فله‌ای هفت میلیون و ششصد هزار سکه در مدتی کوتاه کمک به اقتصاد کشور است یا فراهم نمودن شرایط برای سوء استفاده دشمن و ایجاد بی‌نظمی اقتصادی در کشور!؟

مسئولی که مرز سیاسی را نشناسد در زمین دشمن بازی خواهد کرد

نماینده سابق مجلس با اشاره به اینکه اقتصاد و سیاست دو رکن اصلی و تفکیک‌ناپذیر از یکدیگرند، خاطرنشان کرد: مسئولی که فرمان چرخ اقتصاد کشور در دست اوست اگر مرز سیاسی با دشمن را نشناسد بدون شک در زمین دشمن بازی خواهد کرد.

مدیران ناکارآمد و خسته؛ ناخواسته در زمین دشمن بازی خواهند کرد

وی بیان داشت: مدیران ناکارآمد، ضعیف، خسته و ‌اشرافی؛ ناخواسته در زمینی بازی می‌کنند که قواعد بازی آن را دشمن نوشته است و همان‌قدر به کشور ضربه می‌زنند که دشمن برنامه‌ریزی کرده است بر عکس مدیران قوی، کارآمد، متدین، انقلابی و ساده‌زیست با کار جهادی دشمن را مأیوس، مردم را امیدوار و موجبات سرافرازی و اقتدار ایران اسلامی را فراهم می‌سازند؛ همان اتفاقی که در عرصه دفاع مقدس در رویارویی با قدرت‌های جهانی روی داد.

کارخانه ای اضافه کرد: بر این اساس دولت می‌بایست با انسجام‌بخشی به مدیریت اقتصادی و سیاسی و برنامه‌ریزی جهادی و انقلابی و با تکیه بر استحکام‌بخشی به قدرت ملی و تولید ساخت داخل و اطمینان‌بخشی به مردم و با به‌کارگیری مدیران کارآمد، دلسوز، انقلابی و جهادی با دمیدن روحی انقلابی بر کالبد نظام مدیریتی کشور موجبات حرکت بالنده چرخه پیشرفت کشور را در جهت حل مشکلات مردم شتابی انقلابی ببخشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بدون شک تا زمان رفع فتنه دشمن و بازگشت سلامت به نظام اقتصادی کشور می‌بایست تدابیر خاصی ‌اندیشیده شود، ابراز داشت: در حالی‌که وزارت خزانه‌داری آمریکا جنگ تمام عیاری را علیه استحکامات اقتصادی کشور ساماندهی کرده است دولت هم باید با انتخاب فرماندهانی جهادی، دفاع همه‌جانبه‌ای را علیه جنگ اقتصادی دشمن سازماندهی و برنامه‌ریزی کند.

دستگاه ها موجبات انهدام شبکه‌های داخلی و خارجی برهم‌زنندگان نظم اقتصادی کشور را فراهم کنند

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه همه دستگاه ها باید موجبات انهدام شبکه‌های داخلی و خارجی برهم‌زنندگان نظم اقتصادی کشور را فراهم نمایند، گفت: بدون شک هماهنگی در برخورد سریع و انقلابی با عوامل فرصت طلب سودجو و برهم زننده نظم اقتصادی موجبات آرامش و اطمینان‌بخشی به مردم را در دفاع از حقوق آنان به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: بدون شک اگر دولت به دور از خودشیفتگی در مسئله هسته‌ای و در برنامه‌های اقتصادی رهنمودها، تذکرات و سیاستهای ابلاغی رهبری را به طور کامل سرفصل اقدام و عمل خود قرار می‌داد و به آراء منتقدان دلسوز نظام توجه می‌کرد یقینا کشور درگیر شرایط کنونی نبود.

کارخانه ای با اشاره به برخی پرونده ها در قوه قضائیه، عنوان داشت: سرعت در رسیدگی؛ قاطعیت در برخورد و عدالت در صدور رأی سه عنصر اصلی قوه قضاییه در مواجهه با متجاوزان به حقوق مردم است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس چابک‌سازی در شیوه رسیدگی و تسریع در صدور احکام اقتصادی یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است که قوه قضائیه می‌بایست در شرایط جنگ اقتصادی با ساز و کار جهادی آن را تدوین و عملیاتی نماید تا این مسئله تبدیل به حاشیه امنی برای برهم زنندگان نظم و بی‌ثباتی در نظام اقتصادی کشور نشود.

 

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : ارز , سکه , اقتصاد ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .