پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷
واکنش رضوی به اهانت یک سینماگر به روضه‌خوان‌ها + عکس
قم فردا: در این روزها ویدئویی از یک تهیه‌کننده سینما در فضای مجازی منتشر شد که در آن سیدعلی احمدی، مدیر پردیس سینمایی ملت و مدیرعامل موسسه تصویر شهر را به خاطر نمایش ندادن آثارش در سینما‌های وابسته به شهرداری تهران مورد انتقاد قرار می‌داد. فرحبخش در این ویدئو، این مسئول فرهنگی را یک روضه‌خوان بی‌سواد دانسته و روضه‌خوانی را از اساس، تحجر و حقه‌بازی قلمداد کرده بود؛ حرف‌هایی که در بین صاحبنظران و کاربران واکنش‌های زیادی به همراه داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  

به همین منظور سید محمود رضوی تهیه‌کننده سینما با انتشار تصویری از خود و سید علی احمدی در صفحه اینستاگرامش نسبت به اظهارات نسنجیده محمدحسین فرح بخش، درباره روضه خوانی و توهین به سیدعلی احمدی واکنش نشان داد.

سید محمود رضوی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

"سلام علیکم.

آقا سید علی عزیز، خواستند تمسخرت کنند، گفتند روضه خوان هستی، شاید نمیدانند اول روضه خوان خداست (سوره بروج، آیه‌ی قتل اصحاب الاخدود) و روضه خوان بعد حضرت جبرائیل است که برای حضرت آدم مجلس روضه برپا کرد تا توبه اش پذیرفته شود، یا یادشان رفته که روضه و مرثیه خوانی برای تک تک بچه مذهبی‌ها افتخار است، اصلا چه سعادتی بالاتر از این، من که این توفیق نصیبم نشده، اما همه به آن‌هایی که این سعادت را دارند غبطه میخورم.
به قول آن شاعر عزیز
منصب و شوکت و دولت به شهان ارزانی
از عناوین جهان مرثیه خوان ما را بس..
شاید رفاقت و آشنایی من و آقای سید علی احمدی بیش از ۵سال نگذشته باشد، اما آنقدر بامرام و بامحبت بوده که باعث شده فکر کنم سال‌های سال است او را میشناسم، حتما معصوم نیست وادعای معصومیت هم ندارد، اما اگر دوستان و همکاران سینمایی من وجدان خودشان را قاضی کنند در این سال‌های تصدی اش در موسسه تصویر شهر خدمات ارزنده‌ای به سینمای ایران و همکاران ما ارائه داده که جملات، حملات و تخریب‌های همکار گرامی آقای حاج حسین فرحبخش نه تنها چیزی از خوبی‌ها و شخصیت آ. سید علی کم نمیکند که به قطع و یقین او را در بین رفقا بالاتر خواهد برد.

آقا سید بزرگوار، حرف‌هایی که شنیدی گوارای وجودت، این‌ها در دنیا و آخرت مقامت را بالا میبرد
هنیئا لکم..

انتهای پیام/

 

برچسب ها : سینمای ایران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .