دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷
مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم:
استفاده از ظرفیت مصلای قدس در راستای ارائه خدمات مشاوره ای
سعید کاویانی روز گذشته ضمن حضور در جلسه کارگروه نهادینه کردن فرهنگ مشاوره در دانشگاه مفید قم اظهار داشت: باید از ظرفیت مصلای قدس قم در ارائه خدمات مشاوره ای به عموم مردم استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  سعید کاویانی ضمن حضور در جلسه کارگروه نهادینه کردن فرهنگ مشاوره در دانشگاه مفید قم اظهار داشت: باید از ظرفیت مصلای قدس قم در ارائه خدمات مشاوره ای به عموم مردم استفاده کرد.

وی افزود: دراین راستا نمازگزاران با مراجعه به کارشناسان از خدمات مشاوره ای و حقوقی بهره مند می شوند.

کاویانی اظهار داشت: 60 درصد طلاق ها در استان قم ناشی از نبود موفقیت در برقراری ارتباط بین زوج هاست که این امر نیازمند ارائه آموزش ها و خدمات مشاوره ای است.

کاویانی گفت: در حوزه آسیب های اجتماعی ارتقای آگاهی زوج ها و خانواده ها با خدمات آموزشی و مشاوره ای امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: یکی از برنامه های مهم در چند سال اخیر ارتقای سطح آگاهی شهروندان با خدمات مشاوره ای بوده است که در همین راستا معاونت فرهنگی و دفتر اجتماعی و پیشگیری دادگستری تفاهمنامه همکاری با کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم امضا کرده است.

کاویانی ادامه داد: این کلینیک خدمات بی بدیلی ارائه کرده و درسطح کشور با حضور متخصصان در حوزه مشاوره ای و حقوقی مورد اعتماد قرار گرفته است به گونه ای که بسیاری از پرونده های ارجاع شده به این کلینیک، به نتیجه رسیده است.

وی با بیان این که خدمات کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم باید توسعه پیدا کند گفت: باید تفاهمنامه همکاری بین این کلینیک و اتاق اصناف امضا شود تا 60 اتحادیه که در استان قم فعال هستند از این خدمات بهره مند شوند.

کاویانی بیان داشت: این کلینیک در راستای حمایت از تولید، اشتغال و سرمایه گذاری باید تقویت شود تا شاهد کاهش پرونده های دعاوی در حوزه اصناف باشیم.

وی بر راه اندازی 2 کلینیک تخصصی درقم تاکید کرد و گفت: باید از تجربه کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم بهره برد و 2 کلینیک در اتاق اصناف و دانشگاه پردیس قم ایجاد کرد.

وی گفت: همچنین باید به صورت ماهیانه جلسه کارگروه نهادینه کردن فرهنگ مشاوره با حضور دستگاه های متولی از جمله دادگستری، بهزیستی، دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، اعضای هیات رییسه اتاق اصناف و اعضای کانون وکلای قم از سوی کلینیک حقوقی و مشاوره ای دانشگاه مفید قم برگزار شود.

مدیرکل اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری قم گفت: در راستای تحکیم بنیان های خانواده باید کار تخصصی در این حوزه صورت بگیرد و از ظرفیت نهادهای علمی و آموزشی در این راستا بهره برد.

وی در پایان از اختصاص خط چهار رقمی به کلینیک حقوقی دانشگاه مفید قم خبر داد و گفت: به زودی این خط به کلینیک اختصاص می یابد تا خدمات مشاوره ای و حقوقی به صورت غیرحضوری را تقویت کند و مردم به سهولت بتوانند از خدمات بهره مند شوند.

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .