چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
احتساب هزینه زائران با دلار آزاد واقعیت ندارد
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسگر نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی در همایش زائران حج تمتع مازندران در سالن سید رسول حسینی با اشاره به اینکه حدود 8 میلیون نفر در سال گذشته از ایران خارج شدند، افزود: آمارهایی مبنی بر احتساب هزینه زائران با دلار آزاد از اساس کذب محض است و افرادی که با دین مشکل دارند به دنبال ایجاد خدشه برای حج ابراهیمی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ملت ایران حامی دین و انقلاب هستند و برخی دنبال ایجاد خدشه در حج امسال هستند، تصریح کرد: ما پاسخ‌های خود را دادیم و این موج دروغ پراکنی شکسته است.

وی با اینکه روابط ایران و عربستان اکنون تلخ‌ترین و سخت‌ترین روابط است اظهار داشت: مسئولان عربستان باید روابط سیاسی را با موضوع حج جدا کنند.

قاضی عسگر افزود: دو سال گذشته توطئه عظیمی علیه حج انجام شده است و بسیاری از زائران به دلیل این نگرانی‌ها رهسپار خانه خدا نشدند و این توطئه بیشتر از ناحیه عناصر بی‌دین و مرتد بوده و فضای تلخی را ایجاد کرده و با دروغ فضا را در مکه مکرمه مسموم کردند.

سرپرست حجاج ایرانی خانه خدا با اشاره به اینکه عزت، عظمت و کرامت زائران ایرانی در سال گذشته کاملا حفظ شد و حجاج در امنیت کامل زیارت کردند، تصریح کرد: نگاه ما به حج یک نگاه بین‌المللی بوده و امسال شعار حج را تحول روحی و اخلاقی، سبک زندگی دینی، عزت و کرامت اسلامی را بنا نهادیم.

قاضی عسگر با بیان اینکه استفاده کامل معنوی را برای زائران حج تمتع امسال فراهم خواهیم کرد، افزود: سبک زندگی دینی و اسلامی را در این سفر پرخیر و برکت باید زائران برای خود فراهم کنند.

وی با اعلام اینکه امنیت مکه و مدینه را امنیت خودمان می‌دانیم، گفت: زائران مباحث سیاسی دو کشور را در حج مطرح نکنند و در کنگره عظیم جهانی از برکات آن استفاده بهینه و اساسی از سوی زائران صورت گیرد و زائران به عنوان پیروان امام صادق(ع) زینت برای تشییع باشند.

سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه تلاش سازمان حج بر این است که بهترین امکانات را برای زائران در حج فراهم کند، تصریح کرد: افزایش قیمت‌های اعزام زائران به دلیل افزایش قیمت دلار بوده ولی در سفر حج انتفاعی را برخورد نکرده و تمام تلاش ما این بوده که قیمت تمام شده را از حجاج دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه در حج تبعیض بین زائران نداریم و تمام زائران سراسر کشور یکنواخت از ما امکانات می‌گیرند و ما خادم آنها هستیم، افزود: قیمت مسکن در مدینه و مکه کمی با یکدیگر تفاوت دارد و ما با برنامه‌ریزی که کردیم تبعیض بین حجاج استفاده نمی‌کنیم.

قاضی عسگر با اشاره به اینکه در قبل سال 94 بیش از 65 قلم کالا را از ایران می‌بردیم، تصریح کرد: ولی متاسفانه به دلیل برخی اقدامات تحریمی دولت عربستان مجبوریم محصولات عربستان را خریداری کنیم و گاهی گرانتر بخریم.

وی با بیان اینکه امسال زائران برخی کشورهای اسلامی در ایران آموزش‌های حج را دادیم، افزود: هر امکاناتی که توانستیم برای مراسمات بهتر حج از سوی سازمان حج فراهم کردیم تا حجاج با سلامت به معنویات خود بپردازند.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اینکه حج ذاتا سفر سختی است و انسان در این سفر باید شرایط خود را با محیط سخت وفق دهد، تصریح کرد: سفری که خداوند برای انسان مقدر کرده بالاترین و بهترین سفر برای انسان مومن سفر معنوی حج است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : حج
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .