چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
قیمت خودروها زیاد و خارج از توان خریدار است
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسات زیادی که با خودرو سازان، وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم موضع گیری مجلس همچنان بر این بود که افزایش قیمت ها زیاد است و در توان خریدارنیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  در خصوص وضعیت آشفته بازارخودرو وعدم نظارت برافزایش قیمت ها اظهارداشت: در جلسات زیادی که با خودرو سازان، وزیر صنعت، معدن و تجارت داشتیم موضع گیری مجلس همچنان بر این بود که افزایش قیمت ها زیاد است و در توان خریدار نیست.

منصوری علت افزایش یکباره قیمت خودرو در بازار را سرمایه های سرگردان در دست مردم دانست و افزود: متاسفانه فرهنگ جامعه ما به شکلی شده است که وقتی کالای گران و یا دچار کمبود می شود همه برای خرید آن اقدام می کنند و این باعث شد که خوردسازان نیز بر موضع  خودشان در خصوص گرانی خودرو پافشاری کنند و ادعا می کنند که اگر افزایش قیمت ها را اعمال نکنیم توان تولید خودرو را نداریم.

وی ادامه داد: افزایش قیمت بعضی از خودروها دراختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش دیگرنیزدراختیار شورای رقابت است.

منصوری افزود: افزایش قیمت ها در بخشی که دراختیار شورای رقابت است تا حدودی به درستی انجام شده و بدون حساب و کتاب نبوده است، خودروهایی که افزایش قیمت آن در اختیار وزارتخانه بود نیز طبق قانون و طبق تعرفه مشخص قیمت آنها تغییرکرد.

 نماینده مردم سمنان در مجلس گفت: هیچ کس موافق افزایش قیمت ها نیست، اما در جلساتی که با خودروسازان داشتیم و با بیان مشکلاتی مانند تورم، تغییرات نرخ ارز و افزایش قیمت مواد اولیه موجب شده تا صنعت خودرو برای ادامه حیات خود مجبور به افزایش قیمت ها شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: قرارشده که در حوزه خودرو دیگر افزایش قیمت نداشته باشیم و خودروسازان موظف هستند با اعمال 10درصدی افزایش قیمت ها به همین منوال خوردوها را تحویل خریداران دهند.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : مجلس , خودرو ,
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .