سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
قم فردا گزارش می دهد؛
«معامله قرن»؛ غلط بیخود مستکبران/ حکایت پیشمرگی برخی دولت های عرب برای آمریکا
تعبیر به «معامله» برای افزایش حداکثری کشورهای به رسمیت شناسنده رژیم صهیونیستی، نشانگر اوج استیصال آمریکا و هم پیمانانش و با خیال واهی دمیدن روح مجدد حیات بر جسد متعفّن اشغالگران قدس است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  نامش را «معامله قرن» گذاشته اند؛ طرحی در ظاهر خیرخواهانه و در باطن، فریبنده که از سوی آمریکا مطرح شده تا روند به ظاهر صلح بین فلسطینیان و اشغالگران قدس و همچنین به رسمیت شناختن اسرائیل از سوی همه دولت های منطقه و جهان اسلام را تسریع ببخشد.

این طرح، چند ماه پیش در کنفرانسی در عربستان و با حضور بیش از 40 کشور عربی و منطقه، از سوی آمریکا و البته به صورت سربسته مطرح و چنین بیان شد که هدف آمریکا از معامله قرن، پایان دادن به قضیه فلسطین است تا اسرائیل هم بدون دغدغه به حیات خود و نقش و اقتدارش در منطقه ادامه دهد.

به نظر می رسد که پس از بیان اولیه این طرح، اعلام قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی هم در همین راستا بود؛ غافل از اینکه جهان اسلام با وحدت و یکصدایی خود و با راهبری ایران قهرمان، زیر بار این ننگ و این سیاست شیطانی و خبیث نخواهد رفت.

و این نکته در دیدار کارگزاران حج تمتع 97 با ولی امر مسلمین جهان هم مورد تأکید معظم له قرار گرفت؛ آنجا که دنیای اسلام را از هر صدای تفرقه افکن و تفرقه انگیز بر حذر داشتند و چنین فرمودند:«برادران عزیز، خواهران عزیز! امروز دنیای اسلام احتیاج دارد به یک‌صدایی؛ هر صدای تفرقه‌افکن و تفرقه‌انگیزی قطعاً مبغوض شارع مقدّس است. از هر طرف، به هر شکل، به هرجور، تفرقه ممنوع است. چرا؟ چون دشمن متمرکز شده است روی دنیای اسلام.

شما ببینید در دنیای اسلام چه خبر است؟ از آن طرف فشارهایی که بر کشور یمن وارد می شود؛ یک ملّت مظلوم چند سال است که به‌طور دائم مورد تهاجمند؛ البتّه شجاعند، قوی‌اند، مقاومت می کنند، امّا سختی می کشند.

از آن طرف مسئله‌ی فلسطین و این سیاست شیطانی و خبیثی که آمریکا در مورد فلسطین در نظر گرفته است، اسمش را هم گذاشته است «معامله‌ی قرن». البتّه بدانند که این معامله‌ی قرنی که آنها فکر کرده‌اند، به توفیق الهی هرگز تحقّق نخواهد یافت. به کوری چشم دولتمردان آمریکا که دارند خودشان را می کُشند برای اینکه در قضیّه‌ی فلسطین یک کاری انجام بدهند، قضیّه‌ی فلسطین از یادها نخواهد رفت و شهر مقدّس بیت‌المقدّس پایتخت فلسطین باقی خواهد ماند و قبله‌ی اوّل مسلمانها برای مسلمانها باقی خواهد ماند. این خواب آشفته‌ای که اینها دیده‌اند که خیال می کنند بیت‌المقدّس را بگیرند و می گویند هم روی شهر، هم زیر شهر، هم اعماق شهر -شرقش، غربش، همه‌جایش- باید دست یهود باشد، غلط بیخودی می کنند؛ این اتّفاق نخواهد افتاد و مسلّماً ملّت فلسطین در مقابل این می‌ایستد و ملّتهای مسلمان همه پشت سر ملّت فلسطین خواهند ایستاد و به توفیق الهی نمی گذارند این اتّفاق بیفتد.»

 آن چه از سوی آمریکا و ترامپ به عنوان معامله بزرگ قرن خوانده شده؛ در حقیقت طرحی برای تثبیت مواضع اشغالی اسرائیل و گسترش آن در کنار دادن امتیازاتی اندک به فلسطینیان مظلوم است تا باز هم، همه چیز به نفع اشغالگران صهیونیست بُریده و دوخته شود.

باید گفت به زعم بسیاری از کارشناسان مسائل منطقه ای و بین المللی و از جمله عبدالباری عطوان، روزنامه نگار برجسته عرب، خیانت برخی کشورهای عربی به آرمان فلسطین مُحرز است و اکنون ملت فلسطین، تنها امید برای جلوگیری از اجرای معامله قرن است.

این کارشناسان بر این باورند که اتخاذ یک استراتژی ملی و موضع واحد بر پایه وحدت تمامی فلسطینی ها  بهترین راه حل برای مقابله با معامله قرن است.

اکنون باید گفت که حل و فصل مسئله فلسطین برای دولت فعلی آمریکا بسیار با اهمیت است و از این رو تلاش می کند تا با ارائه برخی طرح های ریز و درشت، روند به ظاهر صلح بین اعراب و اسرائیل را وارد مرحله و فاز جدیدی کند.

البته آمریکا برای تحقق این خیالات خام خود، نیاز دارد تا کشورهای اروپایی و بویژه روسیه را با خود همراه سازد که سفر اخیر ترامپ به روسیه و دیدار با پوتین هم در همین راستا تعبیر می شود؛ چراکه روسیه بارها مخالفت خود را با اینگونه طرح های یکطرفه و غیر واقع بینانه اعلام کرده است.

معامله قرن البته مخالفان بسیار دیگری هم دارد که برخی کشورهای عربی و البته حماس از جمله آن ها هستند که اینچنین در برابر آن موضع گرفتند:«ما مخالفت قاطع خود را با آن چه معامله قرن نامیده می شود، اعلام می کنیم و بر ادامه تظاهرات بازگشت تا تحقق اهداف آن تاکید می کنیم. حق مشروع ملت ماست که همه انواع مبارزه مشروع تا نابودی اشغالگران را ادامه دهیم و اهداف ملی ثابت خود را محقق سازیم. ما به شدت هر گونه تلاش رسمی و غیر رسمی عربی یا داخلی برای عادی سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم می کنیم.»

در این میان رژیم هایی همچون آل سعود هم پیدا می شوند که نه تنها با آمریکای خبیث همراهند؛ بلکه به تعبیر مقام معظم رهبری، پیشمرگ آن ها هستند و حاضرند در کمال حماقت و جهالت و برای رسیدن به مادیات و دنیا، خود را قربانی شیطان بزرگ کنند:«البتّه متأسّفانه بعضی از دولت های اسلامی بر اثر بی‌اعتقادی به اصل اسلام - چه برسد به مسئله‌ی فلسطین- پیشمرگ آمریکایی ‌ها شده‌اند؛ نه‌فقط دنباله‌رو، [بلکه] خودشان را دارند قربان آنها می کنند؛ روی حماقت و جهالت و مطامع و اهواء دنیوی. بعضی از دولت ها -متأسّفانه دولتهای عرب- یک‌چنین وضعی دارند؛ این هم اثری ندارد، این هم فایده‌ای ندارد، آنها هم ناکام خواهند ماند و به توفیق الهی و به توفیق پروردگار، امّت اسلامی و ملّت مسلمانِ فلسطین بر دشمنان خودشان قطعاً پیروز خواهند شد و خواهند دید آن روزی را که ریشه‌ی رژیم جعلی صهیونیست از سرزمین فلسطین کنده خواهد شد.»

 

 

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .