سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
رضا امیرخانی میهمان پاتوق کتاب جنوب شهر می شود
قم فردا: برنامه پاتوق کتاب امروز 4 مرداد با حضور رضا امیرخانی و علاقمندان به داستان نویسی در کتابخانه فجر برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، برنامه هفتگی پاتوق کتاب این هفته به نقد و بررسی آثار رضا امیر خانی با حضور این نویسنده، اعضای کانون ادبی فجر و سایر علاقمندان به حوزه ادبیات داستانی اختصاص خواهد داشت.

بر اساس این گزارش در این نشست هم چنین از مقام ادبی و تلاش رضا امیرخانی در خلق آثار ارزنده تقدیر خواهد شد.

نشست ادبی پاتوق کتاب و نقد و بررسی آثار رضا امیرخانی پنج شنبه  4 مرداد ماه و از ساعت 11 در کتابخانه فجر به نشانی ابراهیم آباد،خیابان سیدجمال الدین اسد آبادی،پارک مینا، میزبان علاقمندان است.

رضا امیرخانی نویسنده و منتقد ادبی متولد 1352 تهران، اولین رمان خود را با عنوان  ارمیا در 22 سالگی منتشرکرد. او مدتی رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران بود. وی به غیر از نگارش رمان و داستان بلند و یک مجموعه داستان کوتاه، به تألیف سفرنامه و مقالات بلند تحلیلی اجتماعی نیز پرداخته‌است. امیرخانی به منظور نوشتن وقایع سفر رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۱ به استان سیستان و بلوچستان که با نام داستان سیستان به چاپ رسیده‌است، یکی از همراهان ایشان بود. دیگر اثر رضا امیرخانی در سال ۱۳۷۸ با نام"من او" منتشر شد. وی برای نوشتن این کتاب نزدیک به دو سال از عمرش را وقف مطالعه آثاری درباره تهران قدیم کرد. این رمان از پر خواننده‌ترین رمان‌های دهه هشتاد ایران بود. ناصر ارمنی، ازبه، نشت نشا، بیوتن،  سرلوحه ها، نفحات نفت، جانستان کابلستان، قیدار و رهش از دیگر آثار اوست.

گفتنی است کتاب ارمیا برگزیده جشنواره آثار ۲۰ سال دفاع مقدس و مورد تقدیر در اولین دوره جشنواره مهر و دومین جشنواره دفاع مقدس، کتاب من او مورد تقدیر دومین جشنواره مهر و یکی از سه کتاب برگزیده منتقدان مطبوعات و سه کتاب برگزیده سال 1379، کتاب قیدار برگزیده بخشِ داستانِ بیست‌ویکمین دوره جایزه کتاب و کتاب نفحات نفت اثر شایسته تقدیر دهمین دوره جایزه جلال در بخش ویژه بوده است.

نشست ادبی پاتوق کتاب و نقد و بررسی آثار رضا امیرخانی پنج شنبه  4 مرداد ماه و از ساعت 11 در کتابخانه فجر به نشانی ابراهیم آباد،خیابان سیدجمال الدین اسد آبادی،پارک مینا، میزبان علاقمندان است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها : امیرخانی
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .