سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
سینمای به اصطلاح طنز امروز با روح و روان ملت چه می کند؟
قم فردا: یک فعال سیاسی ـ رسانه ای در کانال تلگرام خود نوشت: «هزارپا» مملو بود از شوخی های ایهام دار جنسی که همه را به شعف آورده بود چنان که اگر رقص ۲ بازیگر اصلی و آن تیکه های جنسی ازفیلم حذف شود اهرم دیگری برای پذیرش نشستن برصندلی سینما وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، این فعال سیاسی ـ رسانه ای در کانال خود نوشت: پرداختن به فیلم هزارپا که هم اکنون دراکران سینماهاست نه ازباب حمایت است نه نکوهش آن بلکه سخن از فرآیندی ست که  نسل امروز رابه خودمشغول کرده است.

به اقتضای فعالیت رسانه ای وپیشنهاد یکی ازدوستان والبته باجمعی ازاهالی رسانه به دیدن فیلم هزارپا رفتم.سالن تقریبا پربود ودر طول فیلم کمتر از هر ۵ دقیقه صدای خنده بلند بود. خنده ای که شامل همه میشد ومن نیزازین قاعده مستثنی نبودم .


فیلم مملو بود از شوخی های ایهام دار  جنسی که همه را به شعف آورده بود چنان که اگر رقص ۲ بازیگر اصلی و آن تیکه های جنسی از فیلم حذف شود اهرم دیگری برای پذیرش نشستن برصندلی سینما وجود ندارد.

 

این فیلم امروز عالی فروخته وخواهدفروخت وبازیگراصلی آن فهمیده تاوقتی در کارهایش به مقولات جنسی بپردازد پیروز  مادی سینمای ایران است.
امابه واقع تکلیف نسل امروزچیست؟
سینما نرود چه کند؟
بهانه ای براخندیدن را ازکجا بیاورد؟

فرهنگ سازی و پرداخت به سینمای غنی ایرانی به کنار، امروز وزارت فرهنگ وارشاداسلامی با دادن مجوز به چنین فیلم هایی ذائقه سازی نسل امروز را شکل می دهد، وقت مردم را پر میکند و گردش پول را در سینمای ایران جریان می دهد وجای همه این ویژگی ها رابا واژه ای چون شرم و حیا در جامعه ایرانی و نسل امروز معاوضه کرده است.

دورهمی چند رفیق و طرح لطیفه ای که در آن ایهامی ست و موجبات شوخی و خنده را فراهم می کند با نشستن ۵۰۰نفر کنار هم از کودک و نوجوان و جوان و میانسال و خنده دستجمعی به فلان مقوله محرک جنسی متفاوت است.

شاید بگویید بیخیال تو این وضع اقتصادی دورهم خوش باشیم، باشه من باز هم اگر به دیدن هزارپا بروم خواهم خندید اما با همان رفقای دوران تحصیل و جوانی، و البته به حال سینمای ایران و نسل امروز دلم خواهد  سوخت اماحداقل  بدانیم با آینده ی فرهنگ و روح و روان ملت چه می کنیم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : سینمای ایران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .