سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
کتاب مورد علاقه شهید حججی به چاپ چهارم رسید+عکس
قم فردا: چاپ چهارم کتاب «هنر اهل بیت (ع)» توسط نشر شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، کتاب «هنر اهل بیت (علیه السلام)» کتابی است که به باورها و اعتقادات رزمندگان در جنگ هشت سال دفاع مقدس می پردازد و نگاهی دارد به آنانی که پس از جنگ می خواهند با سیره و اندیشه و انگیزه آسمانی مردان بی ادعا آشنا شوند.
هنر اهل بیت کتابیست که به گفته همسر و دوستان نزدیک شهید محسن حججی، کتاب مورد علاقه این شهید مدافع حرم بوده است و این کتاب همیشه همراهش بوده و هرجا و هرزمان که وقت آزاد پیدا می‌کرده است به مطالعه آن می پرداخته.
این کتاب در بخش ها و عناوین مختلف با بیان خاطراتی از شهدا ،از اعتقادات عمیق آنان و سیره شان سخن می گوید. و روشنگر ستم ها و آماج های ناروا که به ،جنگ و رزمندگان ،نسبت داده می شود.
در قسمتی از کتاب می خوانیم :
وقتی در حلقه محاصره دشمن گرفتار شده بودیم و از اطراف مورد تیراندازی قرار گرفتی, تعدادی از بچه‌ها زخمی و شهید شدند و بر روی رمل‌ها افتادند.
تلاش ما برای نجات آنها بی‌فایده بود. از این رو مجبور به بازگشت شدیم. وقتی از تیررس بعثی‌ها خارج شدیم, حسین خرازی ایستاد. خم شد و دست روی زانوهایش گذاشت و بلندبلند شروع به گریه کرد. درچنین شرایطی حسین احساس می‌کرد تمام گناهان دنیا به گردن اوست. شرایط روحی او عالی بود.
گفت: بچه‌ها می‌دانید, وقتی در آخرین لحظات منطقه درگیری را ترک می‌کردم و نمی‌توانستم به مجروحین مانده در منطقه کمک کنم یاد مصیبت امام حسین علیه‌السلام افتادم که به حضرت قاسم فرمود:…

هم باید شهید شویم تا فردا بماند. و هم باید بمانیم تا فردا شهید نشود. عجب دردی! چه می‌شد بارالها امروز شهید می‌شدیم و فردا زنده می‌شدیم تا دوباره شهید شویم.
ولی این را می‌دانم برای عزاداری‌های آقا اباعبدالله و گریه و زاری‌ها برای مظلومیت حسین علیه‌السلام دلم تنگ خواهد شد…
کتاب هنر اهل بیت که بعنوان کتاب سال دفاع مقدس معرفی شده است در قطع رقعی و ۴۳۲ صفحه توسط سید حسن منتظرین تالیف و به همت انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است . 

انتهای پیام/

 

منبع : فارس
برچسب ها : شهید حججی , کتاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .