معرفی نامزدهای جشن خانه سینما/ «به وقت شام » در 7 رشته کاندیداست
يكشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷
معرفی نامزدهای جشن خانه سینما/ «به وقت شام » در 7 رشته کاندیداست
قم فردا: خانه سینما روزهای شلوغی را پشت‌سر می‌گذارد. روزهای منتهی به اعلام اسامی بهترین‌های سینمای ایران در سال گذشته، بسیاری از اهالی سینما از صنوف مختلف را دور هم جمع کرد و در نهایت پس از روزها دیدن فیلم‌هایی که در بازه زمانی آیین‌نامه جشن قید شده بود -که تعداد کمی هم نبود- فهرست نامزدهای این رویداد که براساس آرای داوران انتخاب شده‌اند، به‌ترتیب حروف الفبا (نام فیلم) اعلام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، علی نصیریان دبیری این دوره از جشن خانه سینما را بر عهده‌ دارد و این آخرین سالی است که جشن به‌صورت آیین‌نامه سالانه برگزار می‌شود و از سال آینده جشن به شیوه آکادمی برگزار خواهد شد.

و اما اسامی نامزدهای معرفی شده به این شرح است:

بهترین فیلم: 
1- علی جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
2- محمد خزاعی برای فیلم به وقت شام
3- مانی حقیقی برای فیلم خوک
4- رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم
5- جهانگیر کوثری برای فیلم فراری

بهترین کارگردانی: 
1- اصغر یوسفی‌نژاد برای فیلم ائو (خانه) 
2- وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
3- ابراهیم حاتمی‌کیا برای فیلم به وقت شام
4- فریدون جیرانی برای فیلم خفه‌گی
5- مانی حقیقی برای فیلم خوک
6-رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین فیلم‌نامه: 
1- علی زرنگار و وحید جلیلوند برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
2- رضا مقصودی و افرا جورابلو برای فیلم خجالت نکش
3- مانی حقیقی برای فیلم خوک
4- فرید مصطفوی و ابوالحسن داوودی برای فیلم زادبوم
5- امیر عربی برای فیلم سارا و آیدا
6- رضا درمیشیان برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین فیلم‌برداری: 
1- پیمان شادمان‌فر برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
2- مسعود سلامی برای فیلم خفه‌گی
3- داوود امیری برای فیلم دلم می‌خواد
4- فرشاد محمدی برای فیلم قاتل اهلی
5- بهرام بدخشانی برای فیلم نگار

بهترین تدوین: 
1- مهرداد خوشبخت برای فیلم به وقت شام
2- محمدرضا موئینی و هدا موئینی برای فیلم بیست‌ویک روز بعد
3- بهرام دهقانی برای فیلم خفه‌گی
4- احمد مرادپور برای فیلم سارا و آیدا
5- حسن حسندوست برای فیلم فراری
6- بهرام دهقانی برای فیلم نگار

بهترین بازیگر نقش اول زن: 
1- محدثه حیرت برای فیلم ائو (خانه) 
2- شبنم مقدمی برای فیلم خجالت نکش
3- الناز شاکردوست برای فیلم خفه‌گی
4- فرشته حسینی برای فیلم رفتن
5- غزل شاکری برای فیلم سارا و آیدا
6- زهرا داوودنژاد برای فیلم شماره 17 سهیلا

بهترین بازیگر نقش اول مرد: 
1- امیر آقایی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
2- نوید محمدزاده برای فیلم خفه‌گی
3- حسن معجونی برای فیلم خوک
4- حامد بهداد برای فیلم سد معبر
5- نوید محمدزاده برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: 
1- زکیه بهبهانی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
2- پانته‌آ پناهی‌ها برای فیلم جشن دلتنگی
3- لیلی رشیدی برای فیلم خوک
4- پگاه آهنگرانی برای فیلم سارا و آیدا
5- مهتاب کرامتی برای فیلم ناخواسته

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: 
1- فرید سجادی حسینی برای فیلم ایتالیا ایتالیا
2- نوید محمدزاده برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
3- اکبر زنجانپور برای فیلم پل خواب
4- مسعود کرامتی برای فیلم چهارراه استانبول
5- نادر فلاح برای فیلم سد معبر
6- بهرام افشاری برای فیلم کارگر ساده نیازمندیم

بهترین موسیقی فیلم: 
1- آرمان موسی‌پور برای فیلم چهارراه استانبول
2- کارن همایونفر برای فیلم خفه‌گی
3- پیمان یزدانیان برای فیلم خوک
4- ستار اورکی برای فیلم فیلشاه
5- بهزاد عبدی برای فیلم قاتل اهلی
6- امیر معینی برای فیلم ملی و راه‌های نرفته

بهترین طراحی صحنه: 
1- محسن نصراللهی برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
2- کامیاب امین عشایری برای فیلم بیست‌ویک روز بعد
3- حجت اشتری برای فیلم سد معبر
4- کیوان مقدم برای فیلم مالاریا
5- امیر اثباتی برای فیلم هجوم

بهترین طراحی لباس: 
1- سارا سمیعی برای فیلم اسرافیل
2- کامیاب امین‌عشایری برای فیلم بیست‌ویک روز بعد
3- نازنین خزائی برای فیلم تابستان داغ
4- نگار نعمتی برای فیلم خوک
5- امیر اثباتی برای فیلم هجوم

بهترین صدابرداری: 
1- جهانگیر میرشکاری و مهدی ابراهیم‌زاده برای فیلم اسرافیل
2- امین میرشکاری برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
3- طاهر پیشوایی برای فیلم به وقت شام
4- رشید دانشمند برای فیلم پل خواب
5- پرویز آبنار برای فیلم فراری

بهترین صداگذاری: 
1- علیرضا علویان برای فیلم به وقت شام
2- محمود موسوی‌نژاد برای فیلم جشن دلتنگی
3- آرش قاسمی برای فیلم حریم شخصی
4- امیرحسین قاسمی برای فیلم خوک
5- محمدرضا دلپاک برای فیلم عصبانی نیستم

بهترین چهره‌پردازی: 
1- محسن ملکی برای فیلم آپاندیس
2- عبدالله اسکندری برای فیلم بدون تاریخ، بدون امضا
3- عباس عباسی برای فیلم چهارراه استانبول
4- مهرداد میرکیانی برای فیلم خوک
5- نوید فرح مرزی برای فیلم مصادره

بهترین جلوه‌های میدانی: 
1- حمید رسولیان برای فیلم اشنوگل
2- محسن روزبهانی برای فیلم به وقت شام
3- آرش آقابیگ برای فیلم خفه‌گی
4- ایمان کرمیان برای فیلم خوک
5- عباس شوقی برای فیلم سوگ

بهترین جلوه‌های بصری: 
1- سیدهادی اسلامی برای فیلم به وقت شام
2- فرید ناظرفصیحی برای فیلم چهارراه استانبول
3- بهنام خاکسار برای فیلم سارا و آیدا
4- امیر ولیخانی برای فیلم شکلاتی
همچنین با توجه به مشکلات اقتصادی تصمیم بر این شد تا جشن خانه سینما امسال متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود، اما همچنان چگونگی اعلام نام برندگان این دوره از جشن و شرایط برگزاری تشریح نشده است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : سینمای ایران
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .