چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷
به بهانه ذوق زدگی برخی اصلاح طلبان برای دیدار با ترامپ
چوب حراجی که به عزت ملت می زنند!
قم فردا:

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، در پی اعلام آمادگی «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا، برای مذاکره بدون هیچ پیش‌شرطی با ایران، متاسفانه مشاهده شد که این اظهارات با ابراز شوق برخی چهره‌های داخل کشور همراه گردید. رئیس‌جمهور آمریکا در حالی که چند ماه قبل با نشان دادن عدم التزام به قواعد بین المللی و اصول مسلم اخلاقی از توافق برجام خارج شده بود، در یک مصاحبه مطبوعاتی مشترک با نخست‌وزیر ایتالیا به خبرنگاران گفت: «هیچ پیش‌شرطی برای گفتگو ندارم. اگر آنها بخواهند با من دیدار کنند، هر موقع بخواهند حاضرم!»

به دنبال این اعلام آمادگی، یکی از چهره‌های نزدیک به جناح چپ طی اظهاراتی در همین رابطه اعلام کرد: «اصل قصه و چنین چیزی منفی نیست(!) و پیش بینی هم می‌شد و می‌شود، نوع خلقیات آقای ترامپ هم همین است؛ بنابراین ما نباید مذاکره را رد کنیم و بگوییم بیخود کرده است که بگویند ایران به دنبال خشونت و جنگ است؛ البته باید تامل داشته باشیم و دستپاچه نشویم، ذوق زده هم نشویم که ترامپ از همین ذوق زدگی ممکن است سوء استفاده کند، ممکن است تست باشد...»

برخی رسانه‌های اصلاح‌طلب نیز در اشتیاق برای پیشنهاد ترامپ از لزوم «صلح و دوستی» نوشته‌اند و با چاپ عکس بزرگ از ترامپ در صفحه اول روزنامه، به نوعی به تمجید از این پیشنهاد به اصطلاح طلح طلبانه پرداخته‌اند. محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، اصلاح‌طلب دیگری است که طی اظهاراتی که اخیرا در روزنامه آرمان منتشر شد، به لزوم اتخاذ یک تصمیم سخت، شبیه به تصمیم سخت ۳۰ سال قبل در زمان پذیرش قطعنامه اشاره کرده است تا شاید به گفته وی، صلح به ارمغان بیاید!

گرچه بخشی از این جماعت در این اظهارات از لزوم عدم دستپاچگی سخن گفته‌اند اما این رفتارها و موضع گیری‌ها در قبال چنین پیشنهاد سخیفی چیزی جز دستپاچگی و ذوق زدگی توصیف دیگری نمی‌تواند داشته باشد. ذوق زدگی بخش معدودی از این جریان در قبال اظهارات فردی متزلزل و فاقد ثبات شخصیتی در حالی نشان داده می‌شود که عامل آن یعنی ترامپ، از ماهها قبل تاکنون تندترین ادبیات و تهدیدها را علیه مردم ایران روا داشته است و با پشت پا زدن به تمام قواعد پذیرفته شده انسانی، اخلاقی و قوانین بین المللی، از برجام خارج گردید. از این جماعت دلباخته مذاکره با آمریکا باید پرسید نتیجه مذاکره قبلی چه فواید و حاصلی برای ایران داشت که با نادیده گرفتن عزت مردم ایران از مذاکره مجدد سخن می‌گویید؟! به فرض که عزت مردم ایران برای شما ارزشی نداشته باشد، اما مذاکره با دولتی که علنا نشان داده خود را متعهد به اصول مذاکره و قراردادهای بین المللی نمی‌داند چه فایده‌ای دارد؟ آیا کوچک ترین تضمینی وجود دارد که همانند قرارداد برجام در نهایت فقط یک طرف قرارداد یعنی ایران به تعهدات خود عمل کند و طرف آمریکایی خود را متعهد به انجام هیچ اصلی از اصول مورد توافق نداند؟ از سوی دیگر از نگاه بسیاری از کارشناسان همین برجام نیز حتی در صورت عدم خروج آمریکا از آن باز هیچ دستاورد قابل قبولی برای ایران نداشته است و این در حالی است که دولت ترامپ به همین مقدار هم قانع نبود و بارها اعلام کرده باید برجام دیگری با محدودیت‌های به مراتب شدیدتر و شرایط سخت‌تر مورد تصویب قرار گیرد! در این صورت باید از این جماعت شیفته مذاکره پرسید با کدامین وعده عمل نشده آمریکا، به مذاکره مجدد دل خوش نموده و با توصیه به آن، این گونه چوب حراج به عزت، استقلال و شرف ملت ایران می‌زنید؟! آیا هنوز دشمنی دیگری از سوی دولت آمریکا علیه ملت ایران باقی مانده که اعمال نشده باشد تا این جماعت خفته را نسبت به خصومت آمریکا علیه نظام و ملت ایران مطمئن سازد؟!

در کنار دستپاچگی و ذوق زدگی این جماعت در برابر پیشنهاد ترامپ و ابراز علاقه به مذاکره مجدد با دولت آمریکا، باید به پاسخ‌های دندان‌شکن و قاطعانه برخی دیگر که نسبت به عزت و استقلال و سربلندی ملت ایران احساس مسئولیت می‌کنند نیز توجه داشت. از جمله این پاسخ‌ها، پیام سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران است که در نامه‌ای خطاب به دونالد ترامپ نوشت: «آقای ترامپ ایران کره شمالی نیست که به درخواست ملاقات شما پاسخ مثبت بدهد. بدانید مردم ایران، دین و ایمانشان را با اسلام احیا شده توسط حضرت امام خمینی (ره) تقویت کرده‌اند و با ملت‌های سلطه‌پذیر تفاوت‌های فراوانی دارند و هرگز به مسئولین خود اجازه مذاکره و ملاقات با شیطان بزرگ را نمی‌دهند.» در بخش دیگری از متن این نامه سردار جعفری خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا آمده است: مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران هم سناریوهای عوام‌فریبانه شما را به خوبی می‌شناسند و آن را بارها تجربه نموده‌اند. شما این آرزو را به گور خواهید برد که مقامات جمهوری اسلامی ایران از شما درخواست ملاقات کنند یا اجازه ملاقات با شما را از ملتشان دریافت نمایند. هرگز چنین روزی را نخواهید دید. همچنان در کاخ سیاهتان بنشینید و در توهم ملاقات با مقامات ایرانی بمانید، و بدانید این یک آرزویی است که تا پایان دوران ریاست جمهوری‌تان با شما همراه خواهد ماند و حتی رؤسای جمهوری بعدی آمریکا هم آن را نخواهند دید.

 حجت الاسلام دکتر محمد ملک زاده

انتهای پیام/

 

*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .