سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
«کتاب چهار» با اجرای سعید بیایانکی روی آنتن می رود
قم فردا: سری جدید برنامه تلویزیونی «کتاب چهار» به تهیه کنندگی مهدی پوربلاسی از روز جمعه به روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، برنامه «کتاب چهار» با نگاه و طراحی جدید به حوزه کتاب و کتابخوانی وارد شده است و قرار است از روز جمعه 19 مرداد ماه به صورت هفتگی در 26 قسمت 45 دقیقه ای از شبکه چهار پخش شود.
به گفته پوربلاسی تهیه کننده برنامه: این برنامه از بخش های مختلفی تشکیل شده است، در آیتم «سیرمطالعاتی» روند مطالعه یک مطلب خاص پیشنهاد می شود به طور مثال مثلاً کسی که می خواهد فلسفه غرب بخواند ابتدا از چه کتابی شروع کند و بعد چه کتاب هایی را بخواند  و یا کسی که می خواند مشروطه خوانی کند یا تولستوی خوانی کند از چه کتابی باید آغاز نمایند.
وی افزود: در بخش «بسته پیشنهادی» از نویسندگان و مترجمین صاحب نام دعوت کرده ایم تا پیشنهاد مطالعه یک کتاب را به مخاطبان بدهند.
پوربلاسی «پرونده ویژه» را از جمله بخش های اصلی برنامه عنوان کرد و یادآور شد: اجرای برنامه را سعید بیابانکی بر عهده دراد و در بخش پرونده ویژه افشین داورپناه به عنوان مجری کارشناس در هر برنامه یک موضوع خاص در حوزه کتاب همچون قاچاق کتاب، فروش غیرمجاز کتاب و ... با حضور کارشناسان در قالب یک پرونده بررسی می کند. 
تهیه کننده «کتاب چهار» گفت: «اقتباس ادبی» و «ارتباطات مردمی» نام دو بخش دیگری از این مجله تلویزیونی است که  در «اقتباس ادبی» فیلم ها و نمایش هایی که از رمان های معروف ساخته شده اند معرفی می شوند. در قسمت «ارتباطات مردمی» که با مشارکت مخاطبان ساخته می شود گزارش بینندگان از شهرهای مختلف درباره رخدادهای خاص حوزه کتاب مثل معرفی یک نمایشگاه خاص کتاب، معرفی بهترین کتاب فروشی شهر، معرفی یک کتاب خوب تازه خوانده شده توسط بینندگان و ... پخش می شود.
وی افزود: رونمایی ها، اهدای جوایز مختلف، چاپ اول کتاب های خاص یا مهم،امضای کتاب، تخفیف ها در بخش «اخبار و رویدادهای مهم کتاب» و  در بخش «ترین ها» 5 اتفاق  هفته در ایران و جهان مثلاً ترسناکترین رمان چاپ شده، پرفروش ترین کتاب، طولانی ترین کتاب  و ... معرفی می شود.
«کتاب چهار» محصول گروه فرهنگ و اندشه شبکه چهار است که از این هفته، جمعه ها ساعت 16:45 پخش می شود. 

انتهای پیام/

 

برچسب ها : صداوسیما , کتاب
*نام و نام خانوادگي :

پست الکترونيکي :

*مطلب :
۱) نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد .
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد .
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید .
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .